Koulutusvastaisuus

Anonyymi

Hyvä, että Kulmuni on kouluttautunut! Hyvää ei saa halvalla. Taas näemme, mitä kateus saa aikaan. Saa johtaa Suomen kansaa menestyksekkäästi läpi koronat.
Menisivät persut kouluun, niin oppisivat faktat ja sen jälkeen esiintymiskoulutukseen. Tuo Trump taktiikka ei toimi Suomessa. Kansa on siihen liian koulutettua.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi oppi on ainakin osin mennyt perille. Muistellaan kun Antti Rinne antoi haastatteluja ja purki mieltään iman alan koulutusta, niin lopputulos oli se, että kansaa V_itutti ja Rinne sai loppupelissä kenkää.
      Olisi Rinteen, puolueen tai SAK:n kannattanut maksaa hieman tuota esiintymiskoulutusta. Rinne kantaa huonon esiintymisensä takia loppuelämänsä vappusatasen taakkaa.
      Kannatan nykyhallituksen koulutuslinjaa ja toivon, että se laajennetaan koskemaan myös vassariministereitä.

    • Anonyymi

      Yleensä tehdään niin, että koulutetaan itse itsensä, ja sen jälkeen haetaan jotain työpaikkaa ja virkaa, käydyt koulut ja kurssit ovat meriittiä. Kepulla ei vissiin ollut parempaa ehdokasta tarjolle, siksi anti on jänyt kovin vajavaiseksi.

      • Anonyymi

        Missä persut ovat kouluttautuneet? Yksi on kopipaste ja toinen on jotain kirkkoslaavia. Niin, ja yksi peri sahan.
        Persujohtajalle koulutus on pahasta. Ano johtaa kansaa oikeasti ja muut persut ovat kateudesta vihreitä.
        Heh!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4158
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3127
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe