Tulleneeko tähän muutosta koskaan. Hullut ihmiset lapsineen uivat jo. Mihin heillä on kadonnut maalaisjärki?
https://www.hs.fi/kaupunki/jarvenpaa/art-2000006527601.html?fbclid=IwAR24rWKUsovnditB53ik5vpqAxHWvHU3mVpHLKgAXg2qGg2vDb9Dp5NIFaI
Paskajärvi
9
771
Vastaukset
- Anonyymi
Minä uin ainakin, minua ei kiinnosta tommonen öyhötys. Minä aijon uida ja kasvattaa vastustuskykyäni, sinä esim. käytät kasvomaskia ulkona, koska olet pelokas ja pelkäät bakteereja.
Minä taas ylistän bakteereja ja annan oman kehoni altistua viruksille ja kaikelle niin minusta tulee vahva. - Anonyymi
Syvänteisiin pitäisi asentaa pumppuja, joilla vettä kierrätettäisiin keinotekoisille kosteikoille ja suodatuskentille. Näinhän se jollain aikavälillä suodattuisi puhtaammaksi, mutta saattaisi aiheuttaa hajuhaittoja.
Vaan taitaa olla niin, ettei järvi ole enää "järvi", vaan hulevesien keräilyallas. - Anonyymi
Tuusulanjärvi ei ole vuosikymmeniin enää ollut järvi vaan hulevesilätäkkö.
- Anonyymi
vielä lisää saastuu koska mamut uiskentelee siinä
- Anonyymi
Olet varmaan hyvin terävä - omasta mielestäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet varmaan hyvin terävä - omasta mielestäsi.
menikö tunteisiin?mamupatja?
- Anonyymi
Tuusulanjärvi on parhaimmillaan alkukesästä, mutta muutaman viikon hellejakson sattuessa haisee kuin sikala ja vihreitä sinivioletteja klönttejä rannat täynnnä.
Kaislat ja muut rehevöityneet kasvit käyttävät tosin pohjan jätettä hyväkseen, mutta niitä kasveja pitäisi myös harventaa urakalla joka vuosi viimeistään heinäkuussa, että rehevöityminen saataisiin kuriin. - Anonyymi
Järvi on enemmän viljelijöiden likaviemäri. Pelloilta juoksee hirvittävät määrät lannoitteita. Haisee Järvenpäässä monesti mätääntyneeltä kalalta.
- Anonyymi
Onko Tuusulanjärvessä kalaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1981562Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231298- 531077
- 72975
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52893- 58893
- 106882
- 45879
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53850- 82820