Tulleneeko tähän muutosta koskaan. Hullut ihmiset lapsineen uivat jo. Mihin heillä on kadonnut maalaisjärki?
https://www.hs.fi/kaupunki/jarvenpaa/art-2000006527601.html?fbclid=IwAR24rWKUsovnditB53ik5vpqAxHWvHU3mVpHLKgAXg2qGg2vDb9Dp5NIFaI
Paskajärvi
9
782
Vastaukset
- Anonyymi
Minä uin ainakin, minua ei kiinnosta tommonen öyhötys. Minä aijon uida ja kasvattaa vastustuskykyäni, sinä esim. käytät kasvomaskia ulkona, koska olet pelokas ja pelkäät bakteereja.
Minä taas ylistän bakteereja ja annan oman kehoni altistua viruksille ja kaikelle niin minusta tulee vahva. - Anonyymi
Syvänteisiin pitäisi asentaa pumppuja, joilla vettä kierrätettäisiin keinotekoisille kosteikoille ja suodatuskentille. Näinhän se jollain aikavälillä suodattuisi puhtaammaksi, mutta saattaisi aiheuttaa hajuhaittoja.
Vaan taitaa olla niin, ettei järvi ole enää "järvi", vaan hulevesien keräilyallas. - Anonyymi
Tuusulanjärvi ei ole vuosikymmeniin enää ollut järvi vaan hulevesilätäkkö.
- Anonyymi
vielä lisää saastuu koska mamut uiskentelee siinä
- Anonyymi
Olet varmaan hyvin terävä - omasta mielestäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet varmaan hyvin terävä - omasta mielestäsi.
menikö tunteisiin?mamupatja?
- Anonyymi
Tuusulanjärvi on parhaimmillaan alkukesästä, mutta muutaman viikon hellejakson sattuessa haisee kuin sikala ja vihreitä sinivioletteja klönttejä rannat täynnnä.
Kaislat ja muut rehevöityneet kasvit käyttävät tosin pohjan jätettä hyväkseen, mutta niitä kasveja pitäisi myös harventaa urakalla joka vuosi viimeistään heinäkuussa, että rehevöityminen saataisiin kuriin. - Anonyymi
Järvi on enemmän viljelijöiden likaviemäri. Pelloilta juoksee hirvittävät määrät lannoitteita. Haisee Järvenpäässä monesti mätääntyneeltä kalalta.
- Anonyymi
Onko Tuusulanjärvessä kalaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1538253- 614541
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1404313Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233942Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423430Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko353423Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383338- 483113
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422851- 492614