Eletäänkö me hölmölässä vai maassa jossa maalaisjärki toimii ihmisillä, nyt kyllä tulee toinen kuva. Poliisille on tehty tutkintapyyntöjä Ano Turtiaisesta, ps edustajasta, häntä siis epäillään rasismista ja poliisi aloittaa rikostutkinnan, toisaalla ISIS TAPPAJIA SAAPUI SUOMEEN JA POLIISI ON TODENNUT ETTÄ NAISIA EI VOIDA SYYTTÄÄ MISTÄÄN ILMAN TOSISTEITA mutta heitä kuullaan. Meno on kuin hömölästä tavallisen kansalaisen silmin, joku vähän kirjoitelee ja on rikostutkinnassa, isis terriristeja ei sen sijan epäillä mistään. Näin on terve maalisjärki jättänyt jo poliisinkin, harmi taho johon on sentää luotto vielä pelannut. TRuossa Turkin suulähettiläs sanoi että kaikki Al holista palaavat ovat uhka turvallisuudelle ja palaamiselle on vain yksi tarkoitus, terrorismin jatkuminen, joku sentään sanoo asiat niin kuin ne ovat.
Onko hullumpaa nähty
13
<50
Vastaukset
Äläpä nyt tyhjää öyhötä.
Kun asiasta tehdään rikosilmoitus, poliisi yleensä tekee alustavan selvityksen, onko ylipäätään syytä epäillä rikosta. Jos on, sitten poliisi aloittaa esitutkintan ja sitä rataa ne asiat oikeusvaltiossa etenevät.
Näin menetellään edustaja Turtiaisen kohdalla ja näin menetellään myös maahan palanneiden Isis-vaimojen tapauksessa. Oikeusvaltiossa on toimittava oikeusvaltion tavalla. Suomi ei ole Venäjä.
Se, että Turtianen haluasi pilkata kuollutta henkilöä, George Floydia, kertoo paljon Turtiaisesta ja persuista. Tällainen käytös ei kuulu suomalaisuuteen. Älkäämme sietäkö pölvästejä öyhöttäjiä.
Eiköhän naureta yhdessä. ;)- Anonyymi
" Se, että Turtianen haluasi pilkata kuollutta henkilöä, " Niinpä mutta täällä muuan M-G pilkkaa eläviä ..
- Anonyymi
Ehkä myös järjestetään muutaman miljoonan maksava tutkinta ja oikeudenkäynti veronmaksajien kustannuksella. Ja sitten miljoonakorvaukset terroristeille.
Höpö höpö taas. Suomalaisuuteen ei nyt vaan kuulu, että vainajasta revitellään puujalkavitsejä.
Se on vain silkkaa tyhmyyttä.
Nauretaan silti sille, että kaikkein pöljimmät persut eivät näytä osaavan edes suomalaisia tapoja. ;)- Anonyymi
Moktar.Gubta kirjoitti:
Höpö höpö taas. Suomalaisuuteen ei nyt vaan kuulu, että vainajasta revitellään puujalkavitsejä.
Se on vain silkkaa tyhmyyttä.
Nauretaan silti sille, että kaikkein pöljimmät persut eivät näytä osaavan edes suomalaisia tapoja. ;)Kyllä mokullakin nauru hyytyy kun supon uhka arvio toteutuu, ai niin moku haluu nähdä isis naiset marttakerholaisina tai vielä pahempaa äiti teresoina. Terroristit ovat terroristeja, sitä mikään muuta. Sama jos minä avustaisin tai katselisin vierestä kun kaverini tappaisi ihmistä,, tuomiohan siitä tulis taposta ja avunanosta. Näitä naisia ei voi kukaan täyspäinen nähdä yhteiskunassa, sit pitää jo alkaa tapahtuu. Erkki Tuomioja sanoi että naisilla on pääsy suomeen kosja heillä on kansalaisuus, he ovat vaan luopuneet halustaan olla osa yhteiskunassa ja kun tappio tuli aletaan parkumaan ja halutaan takaisin, ei mitään hyväksyntää, nappi otsaan vaan.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä mokullakin nauru hyytyy kun supon uhka arvio toteutuu, ai niin moku haluu nähdä isis naiset marttakerholaisina tai vielä pahempaa äiti teresoina. Terroristit ovat terroristeja, sitä mikään muuta. Sama jos minä avustaisin tai katselisin vierestä kun kaverini tappaisi ihmistä,, tuomiohan siitä tulis taposta ja avunanosta. Näitä naisia ei voi kukaan täyspäinen nähdä yhteiskunassa, sit pitää jo alkaa tapahtuu. Erkki Tuomioja sanoi että naisilla on pääsy suomeen kosja heillä on kansalaisuus, he ovat vaan luopuneet halustaan olla osa yhteiskunassa ja kun tappio tuli aletaan parkumaan ja halutaan takaisin, ei mitään hyväksyntää, nappi otsaan vaan.
Äläpä nyt tyhjää hökellä.
Suomi on oikeusvaltio ja hyvä niin. ;)- Anonyymi
Moktar.Gubta kirjoitti:
Äläpä nyt tyhjää hökellä.
Suomi on oikeusvaltio ja hyvä niin. ;)Jos Suomi olisi oikeusvaltio, niin valtio maksaisi muidenkin oikeuskulut, kuin matujen!
- Anonyymi
Moktar.Gubta kirjoitti:
Äläpä nyt tyhjää hökellä.
Suomi on oikeusvaltio ja hyvä niin. ;)Ja miltäköhän osin on, terroristeja maahan, muut maat yrittää pitää ne ulkopuolella, suomi mikään oikeusvaltio ole, perustuslainkin takaamat palvelut puuttuu monin osin.
- Anonyymi
Normaalit ihmiset ihmettelee kuinka suomen hallitus ottaa vastaan avosylin tappajia, olkoot kansalaisiamme mutta heidät pitää sulkea pois yhteikunasta koska ovat puolensa valinneet tietoisina. Normaalit tervepäiset ihmiset ei lähde tappamaan ketään kalifaattiin ja uskomaan allahiin, se on järkensä menettäneiden kuvitelma ja harha ja kun lapsetkin ovat nähneet teloituksia on jo aivopesu tehty. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Anolle nostat hattua, todellinen voimamies, saavutuksia piisaa.
- Anonyymi
Kansa äänestää maakunnissa maan uuteen uskoon
raiskattu luottamus - Anonyymi
K K K
- Anonyymi
Ei täällä kannata kirjoitella. Tähänkin avaukseen vastattiin ensimmäisenä aiheen ohi.
Aloittaja kaipasi maalaisjärkeä.
Ja mitä 1. vastaus oli: diipadaapaa eikä lähelläkään maalaisjärkeä.
Kaikki tietää että laki on laki, mutta laki ei ole oikeudenmukaisuus.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431