Näitä galluppejahan hehkutettiin palstalla päivä tolkulla aina kun ne ilmestyivät vielä siihen aikaan kun Persut olivat ykkönen. Nyt kun SDP:n etumatka vain kasvaa, ne yritetään vaieta kuoliaaksi. Eivätkö persut jaksa vääntää edes mitään salaliittoteoriaa, kuten heillä on tapana kun joku fakta ei miellytä.
Onko Ylen kannatusgallupit muuttuneet taas epäluotettaviksi?
9
55
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä ihmettä? Kokoajanhan joku täällä tekee uusia aloituksia asiasta. Muut aloitukset vaan kiinnostavat ihmisiä enemmän, joten galluppialoitus putoaa nopeasti listalla.
- Anonyymi
Persujen trollit yrittävät "hallita ilmatilaa" ja tekevät monia avauksia samasta aiheesta ja nostelevat niitä sitten vuoron perään ylöspäin tyhjänpäiväisillä kommenteilla, joissa ei ole mitään uutta.
- Anonyymi
Huvittaa, kun ruotsalaisten puolue tippuu. Kristillisten kanssa aika tasoissa ja kohta Hjalliskin menee ohi. Millähän oikeudella ne saavat roikkua aina vaan hallituksissa?
- Anonyymi
Persujen epätoivo näkyy siinä millä innolla he tuuttaavat tänne uusia aloitusia jotka ovat suunnattu Demareita, Keskustaa ja Vihreitä vastaan. Kaivetaan vanhoja juttuja ja keksitään uusia täysin perättömiä.
- Anonyymi
Joo, perättömien juttujen takiahan se Kulmuni juuri erosi.
- Anonyymi
Keskusta on sekaisin kuin seinäkello, mutta tuskinpa sekään Persujen laariin sataa, vaan enemmän demarien ja kokoomuksen.
- Anonyymi
Jep, Kepu mielletään tällä hetkellä porvaripuolueeksi, koska kansalla tuoreessa muistissa Sipilän sekoilut. Eli demarit hyötyvät. En usko että Kokoomus juuri hyötyy, gallupin mukaan laskenut 0.7%.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep, Kepu mielletään tällä hetkellä porvaripuolueeksi, koska kansalla tuoreessa muistissa Sipilän sekoilut. Eli demarit hyötyvät. En usko että Kokoomus juuri hyötyy, gallupin mukaan laskenut 0.7%.
Kokoomuksella on nyt mahdollisuus ottaa roolia taas tarkan talouden puolueena. Sehän jo aloitteli velkamäärän kauhistelun (vaikka ei osannut sanoa yhtään kohdetta johon se itse ei tässä tilanteessa olisi laittanut rahaa).
- Anonyymi
Galluppeja tulee ja menee ja vaalitkin tulee joskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6638059Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672322Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332261- 1471827
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281346Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511247Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141222Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.63885Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65860Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7788