SDP:n kanntuksen nousu on pelkkä......

Anonyymi

Feikki, demareiden osto-gallup.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päivän selvää, että gallup on punavihreiden laatima. Gallup-tutkimus on rajattu tiettyyn suppeaan demareita kannattavaan joukkoon, jota sitten syötetään kansalle "kannatuksen nousuna".

      Demareilta onnistuu tällläinen, onnistuuhan heiltä eristyspolitiikkakin, joka edustaa suoraa diktatuurihallintotapaa.

      • Anonyymi

        Sitä paitsi kaikki virastot on miehitetty suurimmaksi osaksi viherpunikeilla, joten gallup on myös sen mukainen.

        Feikkiä mitä feikkiä koko gallup.

        Ei edusta millään tavalla kansan mielipidettä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä paitsi kaikki virastot on miehitetty suurimmaksi osaksi viherpunikeilla, joten gallup on myös sen mukainen.

        Feikkiä mitä feikkiä koko gallup.

        Ei edusta millään tavalla kansan mielipidettä.

        Samat konstit natseilla 30- luvulla


    • Anonyymi

      Voi pikku persuja. Pyyhkikää kyyneleet.

      • Anonyymi

        Se on teidän suvakkien ennemminkin tehtävä, itkupillit.


    • Anonyymi

      Vain gallupit joissa Perussuomalaiset ovat ykkösenä on tehty luotettavasti.

      T:Pertti Perussuomalainen

    • Anonyymi

      Jep, aina kun Persut saavat "ostoääniä", se on tietenkin totta? Eikö vain?

      Ajatelkaa, että pelkkään maahnmuuttoon perustuva puolue saa meillä edes ääni.

      Se on kamalaa jos mikä!

    • Anonyymi

      Ilman sammakkoa ja tyttiä kannatus olisi 30 %, etkö ole huomannut rahanjakoa.

    • Anonyymi

      SDP:n kannatus perustuu luottamukukseen.

      SDP:n johtama hallitus luottaa siihen, että koko muu maailma on väärrässä uskoessaan,
      - kasvomaskien käytön auttavan pandemian tukahduttamisessa.
      - al-Holista Suomeen konsulikyydillä tulleiden naisten pako leiriltä oli Isisin auttama ja rahoittama, että Isis oli paon takana.

      SDP;n johtama hallitus luottaa myös siihen, että Suomen talousongelmat ratkeavat kiristämällä hyväosaisten verotusta, ottamalla lisää ulkomaista lainaa ja myymällä valtion tuottava omaisuus.

      Halliitus luottaa vakaasi siihen ,että tehtävät investoinnit tulevaisuuteen, kuten sukupuolineutraali sotu-tunnus, uuso sote, julkisen liikenteen yhteiskunnallistamisen, oman helikopterilentoyhtiön perustamisen, metsähakkuiden lopettamisen, saastuttavan teollisuuden alasajan, polttomoottoristen yksityisautojen kiellon, taiteellisen kakan tutkimisen ym., kustantaa sitten tulevat sukupolvet työllisyyden nostolla (joskus) 75%:iin.

      Ennen kaikkea hallitus luottaa siihen, että SDP keksii jonkin keinon apteekkarien ansiotason laskulle.
      SDP: n johtama hallitus Helsingissä myös luottaa siihen, että terveydenhoidon ulkoistussopimukset puretaan ilman korvausta, kuten teki talouselämäsä yleisesti SDP:n johtama Kansanhallitus Helsingissä 1918.

      • Anonyymi

        Onhan se vaan ihmeellistä, että demarihallitus on kaiken tyrinyt ja saa siitä palkkioksi nousevan kannatuksen.

        Tuo tuollainen ei ole normaalia.


    • Anonyymi

      Korona nosti, muut asiat vie kannatuksen.

    • Anonyymi

      Alkavat kohta ilmoittelemaan lähempänä totuutta olevia lukuja, kun keskusta sanoo good bye.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      666
      8084
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2336
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2286
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1868
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1393
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1252
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1244
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      938
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      862
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      802
    Aihe