Iltalehti: "Olemme saaneet tänään aika paljon henkilökohtaisia sähköposteja ja asiakaspalautteeseen viestejä. Osa alkoi menemään aika rankoiksi, naaman päälle oli kirjoitettu isolla rasisti, kertoo Jalava."
Hävitin tänään omat pelikorttini. Todisteita ei ole, kun nettipoliisi tekee ratsian.
Legendaarinen (musta)Pekka-peli vedettiin pois myynnistä
8
84
Vastaukset
- Anonyymi
Voihan pelin nimen muuttaa vaikka "homo-pekaksi". Jos se jää käteen niin häviää aina. Homo nimitys on kaiken lisäksi jopa ansio, joten ko nimi on kai ok.
- Anonyymi
Onko suomeruotsalaiset taas asialla?
- Anonyymi
No tasapuolisuuden nimissä pitää myös olla Lesbo Leena pelikortit
- Anonyymi
Mites tää nyt oikein menee kun maailmalla ja Suomessakin on mielenosoituksia että "Black lives matter", eli mustien elämällä on merkitystä!
No nyt jos ja kun tämä musta pekka peli (nimi) vedetään pois markkinoilta NIIN tarkoittaako tämä nyt sitä että "Black lives no matter"?
Onko tämä nyt puolesta vai vastaan??? Tiedä sen legendaarisuudesta, mutta jos nyt on viimeinen ratkaiseva käänne tullut ja yritys vetänyt tuotteen pois markkinoilta, niin eiköhän heillä siihen oikeus ole. Samaten asiakaspalautteeseen on aina oikeus, mutta asiallisuudessa pysymisen ei pitäisi olla ylitsepääsemätöntä. Aiheetta rasistiksi nimittelystä on tuomittukin, joten kannattaa olla väitteistään varma ennen kuin alkaa niitä esittää.
Enpä ole kyseisiä kortteja nähnyt missään vuosikymmeniin. Liekö olleet kovin suosittuja, kun näemmä muitakin syitä myynnistä vetämiselle on ollut.- Anonyymi
"Enpä ole kyseisiä kortteja nähnyt missään vuosikymmeniin" Olet siis vuosikymmeniä sitten nähnyt kyseiset kortit? Mitä ajatuksia ne silloin herättivät sinussa? Olitko pöyristynyt? Hesarin Nyt otsikoi 2.11.2018 seuraavasti: "Pekka-peli on perinteikäs perhepeli, jota myydään kymmeniä tuhansia kappaleita vuodessa".
Anonyymi kirjoitti:
"Enpä ole kyseisiä kortteja nähnyt missään vuosikymmeniin" Olet siis vuosikymmeniä sitten nähnyt kyseiset kortit? Mitä ajatuksia ne silloin herättivät sinussa? Olitko pöyristynyt? Hesarin Nyt otsikoi 2.11.2018 seuraavasti: "Pekka-peli on perinteikäs perhepeli, jota myydään kymmeniä tuhansia kappaleita vuodessa".
Kas, ovat ne sitten olleet suhteellisen suosittuja. Kiitos kiinnostavasta tiedosta!
Eivät ne lapsena minussa mitään tunteita herättäneet, eivätkä sen jälkeenkään. En ole kyseisten korttien olemassaoloa muistanutkaan.
- Anonyymi
No koska Eskimo jäätelöt vedetään myynnistä rasistisina
ja eskimoita sortavana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668104Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672345Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332313- 1471880
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi291423Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1171264Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511256Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.76968Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65865Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7809