Spekti teki jälleen uudella kappaleella heti Spotifyssa historiaa. Kappale ilmestyi perjantaina 5.6 ja samantien kappale ampaisi Suomen Spotify top 10 kuunnellumpien joukkoon kappaleell Vain Yksi Sinä. 10 kuunnelluimman joukkoon ylsi yksi toinenkin uutuus Mikael Gabriel-Oi aikoi. Saavutuksesta tekee suuremmoisen seuraava seikka. Esimerkiksi Mikael Gabrielin musiikkia on soitettu lukuisia kertoja radiossa ja uutuskin saanut jo 3 soittokertaa. Spektin uutuus ei ole saanut yhtään soittokertaa ja mikäli vanhat merkit pitävät paikkansa ei tule saamaankaan kuin 0-3 soittokertaa. Kaikki Spektin Spotifyssa sinkkuna julkaistut biisit ovat ylittäneet yli miljoona kuuntelua. Saavutuksesta suuremmoisen tekee siis se seikka, että Spektin musiikkia on hänen uransa aikana soitettu alle 50 kertaa radiossa ja jokainen biisi ei ole saanut edes yhtä soittokertaa.
Spekti - Vain Yksi Sinä Feat. Titta
https://www.youtube.com/watch?v=6T-BoiHIXYI
Spektin kappale keräsi muun muassa enemmän kuunteluja kuin seuraavien 5.6 ilmestyneiden kotimaisten uutus biisit. Arttu Lindemann, Klamydia, Antti Ketonen, Mika Ikonen Feat Aurora
Spekti - Vain Yksi Sinä Feat. Titta
https://www.youtube.com/watch?v=6T-BoiHIXYI
Spektin kappale keräsi muun muassa enemmän kuunteluja kuin seuraavien 5.6 ilmestyneiden kotimaisten uutus biisit. Arttu Lindemann, Klamydia, Antti Ketonen, Mika Ikonen Feat Aurora
Vastaukset 17
Vanhimmat
Nerokkaimpia lyyrikoita mitä Suomesta löytyy.
Sellainenkin fakta, jos kaikki ei tiedä. Spekti kerää YouTubessa musiikkivideoillaan ja streemauspalveluissa enemmän kuunteluja kuin lukuisat jokapäivä eri radiokanavilla soivat kotimaiset.
Mikä intressi Ylelläkin on boikotoida jokaisella kanavallaan Spektin musiikkia?
Vanha Hittikimara superpaskasta Radio Suomesta puhumattakaan. Yleveron tuhlausta.
Kyllä tää on ennemmin kesän kovin hittibiisi.
Hyi vttu mitä aivotonta tusinapoppia.
Kuinkahan paljon Spekti keräisi Spotifyssa kuunteluja, jos soisi jokapäivä vähintään huonoimmillaankin kolmella eri radionkanavalla kuten vaikkapa JVG edelleen ja Cheek aikoinaan ellei edelleen.
Spekti on jo nyt menestyneimpiä streemauksessa.
Aika shaissea, mutta se onkin vain minun mielipide.
Älä takerru epä olennaisuuksiin. Suositumpaa kuin monet päivitäin radiossa lukuisia kertoja soivat kotimaiset.
We Can Make Spekti bigger and grater than ever before!
Come'one Guys!
Kukahan tämä Spekti mahtaa olla, en oo ikinä kuullut
Miljoonat paukkuu streemaus kuunteluissa tälläkin biisillä, mutta itseään valheellisesti hittikanaviksi kutsuvat kotimaiset radio kanavat eivät ota soittoo. Aidoin hittikanava Radio Suomi taas haluaa soittaa vain vanhoja samoja kokoajan.
Kuka muu muka jos ei Spekti
YLE:n Spekti boikotti sen kun jatkuu ja jatkuu. Asiasta olen yrittänyt kysyäkin, mutta ketään ei kiinnosta vastata kysymyksiin Ylessä, jos koskevat niiden kanavien musiikkitarjontaa.
Kannattaa ennemmin alkaa kananmuna faniksi, koska sillä kananmunalla nyt kuitenkin on yli 24 miljoonaa tykkääjää Instagramissa! Joten onhan se nyt väkisinkin mainitsemiasi artisteja paljon parempi, kun se on noin paljon suositumpi!?
Kukahan tämäkin on
Vain Yksi Sinä kohta jo miljoona raja rikki. Kappaleella on nolla radiosoittoa. REPIKÄÄ SIITÄ!
Tuota kommenttia seuraavana päivänä Radio Suomipop on yllättänyt ja alkanut soittamaan Spektin uutta biisiä. Olkoonkin että Sanoma omistaa siivun Kaiku Entertainmentista jonka artisti Spekti on. Onko sillä merkitystä varmasti, mutta ei silti Spektin kappaleen päätyminen soittoon ole ilmaiseksi tullut. Ensin miljoona streemaushittejä toisensa perään levy levyltä ja vasta nyt.
UUTUUS JULKAISU
Spekti - Rakkaus kävi täällä (feat. Miri) Nyt streemattavissa kaikkialla.
https://www.youtube.com/watch?v=vTsMs8bUIgM