Suomeen saatava

toimiva ja kansan tahtoa ja lakia kunnioittava parlamentarismi.
4<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Etkö sinäkään tykkää että 76 eduskuntapaikkaa saanut vihervasemmisto höttöhallitus kurjistaa Suomea?

Äänestä
  • Miksi enemmistönä häärii vähiten ääniä saaneet? Muutenkin vähän ihmetyttää joskus tämä ns. demokratia.

    Äänestä

Niin pitäisi. Nykyhallitukset ovat olleet suomen syöjiä, riistämässä kansalaisia. Nykysuomi haluaa vaan ajatella muita maita ja jaella valtavia rahasummia muualle, rosvoten samalla veroina rahat omalta kansalta.

Äänestä

Tänne on saatava perustuslakituomioistuin ja suora kansanäänestys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

toimiva ja kansan tahtoa ja lakia kunnioittava parlamentarismi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu