Keskustalla on perspektiiviä

Anonyymi

Kokonaisuutena Keskusta on ihan hyvä.
Sitä ei muuksi muuta Kapi, joka täällä yksityiskohdilla yrittää leimata. Osoittaa vain ,ettei hänellä ole kokonaiskäsitystä asiassa, ei näytä olevan muissakaan asioissa mm johtamisesta.

Oikea SOTILAS

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vakhasen nimittely mulkuksi yms sellainen ei muuta kokonaisuutta. Keskusta on ihan hyvä ja laaja-alainen.

      Oikea JOHTAJA

    • Anonyymi

      Ei keskustan nykyjohto ymmärrä, että tuollainen täysin selkärangaton hallituksen sylkykuppina olo on pahinta, mitä omalle kannatukselleen voi tehdä. Mitä kauemmin tuota jatkaa, sitä alemmas kannatus putoaa. Ei keskusta voi äänestäjien kostamatta toimia takuumiehenä sille, että vihervasemmisto saa pystyttää ja jakaa miljardien menoja omille eturyhmilleen ja ideologialleen ilman pysyvän rahoituksen järjestämistä. Rahoitusta ei ole toteamus, että jos maailmalla ja Suomen taloudessa kaikki menee oikein hyvin, niin verotulot kasvaa - tuo ei ole rahoituspohjaa vaan harhakuvitelmien perustalle rakentamista.

      Ainoat järkevät vaihtoehdot olisi ollut keskustalle joko lähteä hallituksesta tai vielä parempaa, laittaa Sipilä valtiovarainministeriksi lopettamaan tuhlailu. Tuhlailun loppuessa vihervasemmisto olisi ehkä kaatanut hallituksen. Mutta ainakin keskusta voisi silloin selkä suorana sanoa, että hallitus kaatui kun emme hyväksyneet edesvastuutonta tuhlailua valtion velkarahoilla.

    • Perspektiivi on kolmiulotteinen näkövaikutelma esineiden sijainnista ja etäisyydestä, sekä sen vaikutelman luomista kuvataiteessa eri keinoin.
      Hyvä, oikein hyvä Pankkomajuri.

      • Anonyymi

        Aika suppeana käsität pespektiivin. Minä puhun poöitiikasta, en esineistä.

        Oikea SOTILAS


      • Anonyymi kirjoitti:

        Aika suppeana käsität pespektiivin. Minä puhun poöitiikasta, en esineistä.

        Oikea SOTILAS

        Minulle ovat opettajat ja muut asiaa tietävät kertoneet, pitää tietää mitä, miksi ja miten kirjoittaa ja kun käyttää vierasperäisiä tai sivistyssanoja on ehdottomasti tiedettävä mitä sanat tarkoittavat.
        Mikään ei tietysti estä sanomasta tuolia pöydäksi tai lehmää postilaatikoksi, mutta se aiheuttaa turhia sekaannuksia. Sinun kohdalla se vaara on niin kovin pieni, koska kirjoituksesi on (kuin) sekopäisen vihanpurkauksia, ei järjen häivää.
        Jatka pölhöpoika valitsemallasi tiellä, meillä on hauskaa lukea pankko-long-vitsiä


      • Anonyymi

        Kyllä Ossi eri ihmistyypit tuntee, takuulla. Kapi ei ole poikkeus.

        Ossi


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      68
      2590
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      62
      2552
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1752
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1577
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1490
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      9
      1430
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1352
    8. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1213
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      8
      1157
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      25
      1076
    Aihe