... persuhallituksessa on Teukka. Hänellä on rautainen talousosaaminen: osaa tukkimiehen kirjanpidon ja ulkoa Alkoa hinnaston.
Seuraava valtionvarainministeri ...
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ilmoitettu poistoon maanantaina 8.6.2020 klo 14:12
Miksi? Hyvin perusteltu ehdotus. Nimeäpä parempi ehdokas persuista!
Kommenttini yläpuolella oli huonotapaisen vasemmistolaisen kirjoittama törkeä kommentti. Sen ilmoitin poistoon ja on hävinnyt. Mielenkiintoista sinänsä, että alareunan infossa on 0 poistettua sääntöjen vastaista viestiä.
Teukkaa tullaan sanomaan läpällä valtiovarainkanisteriksi ja persut räjähtävät joka kerta nauruun?
Kertoo paljon, että kun palstalla ehdotettiin muitakin ministerivakansseja persujen kärkinimille, persut pitivät sitä heidän pilkkaamisenaan! Mistähän persut sitten aikovat ministerinsä kaivaa?
Eipä taida puolueesta parempaakaan talousosaajaa tuohon virkaan löytyä. On han Teukalla sekin meriitti, että kuppasi ensin EU:n tuet konkurssikypsälle sahalleen ja myi sitten firman pois.