koska ulostulot ovat jo sen kaltaisia, mitä ei olla totuttu puolueelta kuulemaan, mm. nämä kusitolppa puheet edellisen hallituksen pääministeriltä, pahassa paniikissa räpistellään.
Keskustan kannatus putoaa alle 10% ,
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kulmunin eläke puheet herättää hämmästystä, samoin Vanhasen ilmoitus, että ei ole käytettävissä ministerin virkaan
Keskustan+kannatus+laskee+niin+kauan+kuin+toimii+hallituksessa+sylkykuppina,+joka+hyväksyy+kaiken+tuon.
Tähän+mennessä+keskusta+olisi+pitänyt+ymmärtää,+että+vihervasemmistolaiset+puhuu+yhtä+mutta+tekee+toista.+Eli+suomeksi+sanottuna+valehtelee,+kieroilee,+vääristelee.
Keskustalla+on+nyt+viime+hetket+näyttää+maan+maltillisille+konservatiiveille,+että+pystyvät+hoitamaan+valtiontaloutta+vastuullisesti.+Jos+ei,+niin+äänestäjät+kyllä+kostaa,+ja+silloin+alkaa+olla+8%+valtakunnallinen+kannatuskin+tiukkaa.
Juuri näin, jopa voi jäädä vasemmistoliiton jalkoihin, mutta itsehän ovat laivaansa keinuttaneet.
Keskusta+ottaa+takapakkia+valinnallaan.+Kannatus+tulee+putoamaan+alle+10+%.
Riippuu ihan siitä, kuinka keskusta toimii. Julkistalouden tärväämisen lopettamisesta keskusta voisi saada takaisin kannatusta maltillisilta konservatiiveilta.
Jos lähtevät Kärnän linjoille vihervasemmiston kynnysmatoksi pilaamaan Suomen taloutta, niin turha odottaa ääniä maltillisilta konservatiiveilta. Ääri-ideologioiden (vihervasemmisto ja persut) kannattajia ei kannata kalastella. Ne kyllä tulevat itsestään järkevien puolueiden äänestäjiksi, jos heräävät ideologisesta harhastaan. Jos eivät herää, ei niiden päätä käännä kuin suurempi hulluus - sille tielle ei kannata lähteä.
Kohta vihreät ja vasurit lähtee hallituksesta, niin nämä puheet on turhia. Ilmeisesti kokoomus tulee tilalle.
Eivät lähde. Keskusta on vihervasemmiston takuumiehenä, kun vihervasemmisto tärvää julkisen talouden. Uusia pysyviä menoeriä rakentelevat miljardien edestä ilman minkäänlaista kestävää rahoituspohjaa. "Järjestöille" jakavat miljoonia koronan varjolla.
Vanhanen ei pysty laittamaan keskustaa ryhtiin, sen verran on ollut naisten kanssa toimiminen heikkoa, Ruususen unta matille antavat.
Entä naisellisen kukkamekkoisen Halla-ahon kanssa.
Taas työttömät ja eläkeläiset maksaa. Tehkää niitä oikeita työpaikkoja. Kyykytys pitää loppua.