- kenenkään pahoinpitelemiensä ihmisen ( suomalaisen) kuolemaa, tappona tai kuolemantuottamuksena - ja tahallisesti?!
Ei, sillä ketään heistä virantoimituksessa tapahtuneesta ei ole sellaisesta tuomittu näihin päiviin saakka?
Olisiko aika Suomessakin viimein ja vihdoin aloittaa täydellinen tutkinta kaikista epäselvistä pidätys- ja muista poliisin tekemistä toimista kuten lukemattomat pahonpitelyt ja kuolemantuottamuset mukaan lukien vähintään viiden vuoden ajalta.
Mutta tappo ja tahallinen kuolemantuottamus ei vanhene heidänkään kohdalla!
Sen tulee näyttämään nyt vasta vuosien kuluttua tapahtuneesta - vain omalla toimettomuudellaan ihmisen murhaan syyllistyneen rikollispoliisi Jari Aarnion ollessa ensimmäisiä tällä saralla joita tutkitaan!
Ja tämän rikollisen vakituinen "selliavustaja" Leppiniemi kehtaa vielä esittää tämän rikollisen syyttämyyttä, ja käärii huikeita Suomen kansan hänelle maksamia palkkiotuloja sanalla ja yhä aina vaan!!!
Miten laki salliikin tuollaisen rikollisen avustajan toimivan noin törkeän rikollisen avustajana ja saavan siitä samalla joka istunnoista palkkioita joista tavallinen tuottavaa työtä tekevä saa vaan haaveilla jopa vuositulojen ollessa usein vähäisemmät kuin rikollisten avustajien yms. käräjiä käyvien palkkiot eli "palkat"!
Eihän Suomen poliisi ole tappanut, tai edesauttanut
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä on asiaa
https://uutispaukut.wordpress.com/tapaus-jaana-helander/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924