Katolisen kirkon pitää julistaa George Floyd pyhimykseksi

Anonyymi

Floyd oli syytön, synnitln. Hän ei ollut tehnyt mitään pahaa, ei rikkonut lakia. Ainoa joka rikkoi lakia ja teki pahaa oli hänet tappanut poliisi. Valkoinen poliisi riisti hengen tältä viattomalta nuorukaiselta, joka jos olisi saanut jatkaa elämäänsä olisi käynyt High Schoolin loppuun kuten moni ikäisensä Amerikkalainen tavallinen nuori ja siirtynyt Collegeen ja Univercityyn lahjakkaana urheilijalupauksena. Floyd otettiin meidän keskuudestamme pois liian varhain ja väkivaltaisesti, eikä meidän tuke sitä sallia vaan taistella asein rasismia vastaan.

11

165

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Floyd on pyhä Jeesukseen uskova ameriikan mies... Mutta katolinen kirkko julistakoon pyhiksi katolisia... jotain rajaa sentään tähän ekumeniaan helluntailaisten kanssa.. :)

    • Anonyymi

      Millä tavalla tämä pyhyys näkyy miehen rikollisessa elämässä?

      • Anonyymi

        Mitä rikollista tämä pyhä ja viaton nuori mies on mielestäsi tehnyt?


    • Anonyymi

      Sitähän me emme tiedä, eikä tuohon aloitukseen ole mitään järkevää syytä. Hyvä silti huomata näin korona-aikaan, että palstaa tolkuttomilla mielipiteillä vuosikymmenen pommittaneet trollit ovat hyvissä voimissa.

      • Anonyymi

        Se on kyllä yleinen mielipide kuten jeesuksen nousu taivaisiin, mutta onko se totta.


    • Anonyymi

      Floyd pitäisi olla kirkon pyhimys. Hänen nimissään tapahtuu ihmeitä! Esimerkiksi 200 koronaan sairastunutta parantui rukoillessa George Floydin nimeen. Samoin erös vaikeasti halvaantunut mies joka pyysi anteeksi sitä että on valkoinen ja että katuu sitä hautaan asti sai kävelykykynsä takaisin.

      • Anonyymi

        Eikös sillä ollut korona lääkäri tietojen mukaan.


    • Anonyymi

      Mikä pitoisuus fentanyyliä voi tappaa ihmisen , hieman sekavan oloinen .

      • Anonyymi

        Se on kumma mitä ruumiinavauksessa paljastuukaan.


    • Anonyymi

      Jos kirkko ei julista paavillisella valtuudella Floydia synnittömäksi pyhimykseksi on koko kirkko jäsenineen rasisti.

      • Anonyymi

        Jeesus tuo kaikkien ihmissyöjien esikuva kuuluu nostaa korkeuksiin.
        Vittu älkää soitelko niitä kirkon kelloja huviksenne, täällä asuu muitakin ihmisiä, kun mielenvikaisia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1473
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      926
    4. 68
      733
    5. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      247
      714
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      713
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      609
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      551
    10. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      537
    Aihe