Marin halusi Vanhasen johtaja viisikkoon

Halutakseen nöyryyttää kepua oikein huolella. Saattepa pian nähdä kun kepuleita viedään taas kuin litran mittaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskusta on luisunut aina vain alemmas moraaliltaan ja se näkyy petoksina ja epäpätevyytenä. Tuoreinpana esimerkkinä Petos Matin paluu rikospaikalle.

Äänestä

https://demokraatti.fi/sanna-marin-kommentoi-ministerinimien-vaihtumista-ja-kulmunin-viisikko-puheita-saatytalolla-kertoo-esittaneensa-vanhaselle-toiveen

Marinin ei tarvitse nöyryyttää kepua eikä muitakaan, jos eivät hypi silmille, kuten Halla-aho ja Orpo ja muutamat muut miespuoliset sovinistit.

Koettakaas tyhmääkin tyhmemmät persut ymmärtää, että Kulmuni ei voi leikkiä ministeriä silloin kun huvittaa ja viisikko tekee ihan oikeaa työtä, eikä Kulmunin tarvitse tulla "maanvaivana" sinne sekoilemaan. Vanhasen paikka on siellä, missä muutkin asioista päättävät ministerit on, tämä sekoiluoli vain Kulmunin ehto, että Vanhanen pääsee valtionvarainministeriksi, vaikka suurelle yleisölle esitti, että ei olisi kiinnostunut. Tämä asia oli jo kulisseissa sovittu, että vanhanen syrjäyttää Kulmunin, jos ei itse ymmärrä väistyä sivuun.

Kulmunin lähtölaskenta on kepun johtopaikoilta alkanut.

Äänestä

Tottakai pääministeri Sanna Marin halusi valtiovarainministeri Vanhasen mukaan Viisikkoon! Olisihan se jotakuinkin omituista, jos ei olisi halunnut.
Yhteistyössä on voimaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Halutakseen nöyryyttää kepua oikein huolella. Saattepa pian nähdä kun kepuleita viedään taas kuin litran mittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu