Rasistit Ano Turtiaisen Kimpussa

Valkoisiin kohdistuva rasismi on räjähtänyt käsiin. Ylivalta mustille on mennyt överiksi.
47<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

No justiinsa - ihan noin naurettavaa rasismia en ole ennen kuullutkaan, mutta mistä se kumpuaa senhän me tiedämmekin ... voihan rähmän käpälä.

1Äänestä

Aino ämmäksi harvinaisen ruma. Tukkaakaan ole lainkaan.

Äänestä
  • Nämä kaksi ylempää tarinaa on näköjään ujutettu jälkeenpäin ensimmäiselle ja toiselle paikalle tehostamaan Turtiaiseen kohdistuvaa rasismia.

    On selvää, että nämä laitetaan viherkomukoitten toimesta tänne, joilla on oikeudet tunkea kommenttinsa sopiviin väleihin jälkikäteen oman agendansa levittämiseen.

    Molemmissa paistaa viha ja rasismi muita vastaan, koska ovat niitä ns. "parempia" ihmisiä omasta mielestään.

    Äänestä

PerusSuomalaisiin kohdistuva rasismi on ollut vihervasemmistolaista alkuperää.
Myös kokoomus keskusta ja RKP ovat osallistuneet Suomen kantaväestöön kohdistuvaan ylhäältä johdettuun rasistiseen toimintaan.

PerusSuomalaiset ovat jo vuosikymmeniä olleet tämän ns. "parempi ihminen" väestön osan vainon ja rasismin kohde.

Olemme nähneet suvakkeilta jopa fasismiin liittyviä toimia. Natsismi, fasismi näkyy eristyspolitiikkana ja punavihreistön äärivasemmistllaisten median yhteistyössä toteutettavana "rummutuksena" jokaisessa punavihersävyisessä mediassa.

YLE ja HS, jotka on valjastettu vihervasemmiston ym. suvakkien Suomalaisuuden vastaiseen rasistiseen toimintaan. Toki muitakin medioita on.

Äänestä
  • Muuten joka sana täyttä totta, mutta se "ylhäältä" johtaminen näyttää kyllä tulevan hornan syövereistä.

    Äänestä

  • Persut ovat muuten varastaneet sanan ”viherkommunisti” kokkareiden propagandisteilta, jotka ovat sen aikoja sitten lanseeranneet.

    Äänestä

PerusSuomalaisiin kohdistuva rasismi ja vaino nousee kierroksille aina ennen vaaleja.

Äänestä

Ainakin se mikä jenkeissä nyt tapahtuu, johtuu enemmänkin eriarvoisuudesta, köyhyydestä, suurtyöttömyydestä coronan aikana, puutteellisesta terveydenhoidosta (eli matalista veroista) totaaliköyhyydestä, huumeista ja aseista eli väkivallasta. Yksittäinen poliisitapaus oli sitten vaan piste i:n päälle.

Äänestä
  • Joo munkin mielestä mennyt liian pitkälle mustien marssit ja osaanotot pitkin maailmaa. Nyt kun kaikki syöksytään suureen ennennäkemättömään talouslamaan, yksittäinen tapaus ei kauan jaksa kiinnostaa.

    Äänestä

No jo on ämmämäistä valitusta aloittajalta. Ota itkupotkuraivari mukaan.

1Äänestä

RKP ja vihervasemmisto lienee tehnyt tilauksen USA:n rasisteilta Turtiaisen tapaukseen liittyen.

Äänestä
  • Vihervasemmisto hakee näin mediahuomiota olemassa ololleen. Media laitetaan öyhöttämään ja kaivamaan pinempiäkin tapauksia öyhöttämisen ja mediahuomion paisuttamiseksi.

    Äänestä

Rotupersut ovat yleensä sairaampia.

1Äänestä

Todistaa vain, että Ano on ollut twiiteissään aivan oikeassa!

Äänestä
  • Lupsakka mies Juvalta, joka sannoo niinku asja on! ;)

    Äänestä

Kuka v*tun Floid? Se pinkkikö? Huumeäijä sai koko maailman sekaisin menemällä kuolemaan sairauskohtaukseen poliisin käsiin.
Olisio nytkin elossa, jos olisi elänyt ja toiminut kunnollisesti!

Äänestä
  • Ja täytyyhän nyt niidenkin myöntää kuinka paljon siinä sakissa on väkivaltaa ja huumekauppaa. Poliisinko pitäisi päätä silittää ?

    Äänestä

  • Oliko sekin runopoika? Vähän yli-ikäinen moitteettomuus?

    Äänestä

  • Ainokin olisi vielä edustuksellinen persu, jos olisi edustanut persuja kunnollisesti.

    Äänestä

  • Anarkistit ovat niin ihanaa väkeä, että lyövät hevosiakin turpaan!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ainokin olisi vielä edustuksellinen persu, jos olisi edustanut persuja kunnollisesti.

    Ano on vain niin oikeassa esittämissän asioissa. No sekös ViherKomukoita ja mustapartoja Vi**ttaa.

    Äänestä

Niinhän ne persut heittävät aina ne omat törkeytensä toisten tekemiksi!!

2Äänestä
  • Mikäs oikeus mellakoijilla on rikkoa toisten ihmisten omaisuutta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikäs oikeus mellakoijilla on rikkoa toisten ihmisten omaisuutta?

    Nimenomaan. Mikä syy on rikkoa sivullisten ikkunoita ja töhriä seiniä. Tällaisen "osaanoton" a la George Floyd on loputtava.

    Äänestä

  • Suvakit paljastivat oikean aatteellisuutensa. Rikollisten ja huumehörhöjen puolustaminen, väkivaltainen mellakointi, omaisuuden tuhoaminen ja varastaminen on heidän keskuudessaan täysin hyväksyttävää.

    PerusSuomalainen sen sijaa ei voi sanoa päivää, etteikö jo suvakki hyökkää syyttämään rasismista.

    Äänestä

  • TE ette tajua koskaan tekojenne seurauksia, edes jälkeenkään päin. te pistätte tunarointinne tietokatkon syyksi, vaikka töppöröitte tarkoituksella kaiken paskaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    TE ette tajua koskaan tekojenne seurauksia, edes jälkeenkään päin. te pistätte tunarointinne tietokatkon syyksi, vaikka töppöröitte tarkoituksella kaiken paskaksi.

    On jäänyt myös tosi vähäiselle, jopa olemattomalle huomiolle, mitä Floyd itse asiassa ITSE teki ensin !

    Äänestä

Voiko persuja kätellä kuin talikolla?

Äänestä
  • Teillä rasisteilla on varmasti vaikka mitä ideoita tuohon persujen kättelyyn.

    Äänestä

  • Voiko punikkeja kätellä pystykorvalla. ?

    Äänestä

Ano Turtiaisen ongelma ei ole se, että hän on valkoinen vaan se, että hän on rasistinen idiootti.

Äänestä
  • Mitään niin suurta rasisitia ei maa päällään kanna kuin ViherVasemmistoSuvakit.

    Ovat niitä kuuluisia täys-idiootteja.

    Äänestä

No tärkeintähän tässä asiassa on se että tään puupään kansanedustaja ura jää yhteen kauteen joka sekin on ikävä kyllä liikaa.

Äänestä

Niin, kyllähän hänen twiittiään on sanottu alatyyliseksi ja epäonnistuneeksi ja ettei se ole millään tavoin sopivaa. Hänet erotettiin eduskuntaryhmästä, ja nähtävästi jopa puolueesta erottamista harkitaan. Hieman kuitenkin epäilen, ettei tässä toiminnassa ole kyse valkoisiin kohdistuvasta rasismista. Olisiko vain kerta kaikkiaan niin, että eivät hyväksy Turtiaisen toimintaa.

Äänestä
  • Miksi suomessa on pakolaisia, eikö se islam olekkaan niin hyvä uskonto.?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi suomessa on pakolaisia, eikö se islam olekkaan niin hyvä uskonto.?

    En tiedä, miten tämä nyt mihinkään liittyy, mutta minun näkökulmastani hyvää teististä uskontoa ei ole olemassakaan.

    Äänestä

Miksi suomessa on pakolaisia, eikö se islam olekkaan niin hyvä uskonto?

Äänestä
  • Tiesithän, että viime vuonna Suomesta turvapaikkaa hakeneista suurin yksittäinen kansalaisryhmä oli venäläiset?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tiesithän, että viime vuonna Suomesta turvapaikkaa hakeneista suurin yksittäinen kansalaisryhmä oli venäläiset?

    Venäläiset ja virolaiset saakin tulla, nehän integroituu Suomeen eikä tuo mukanaan jotain viha-ja väkivaltaideologiaa, jota haittamaahanmuutto väärin perustein kehtaa vielä "uskonnoksi" nimittää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Venäläiset ja virolaiset saakin tulla, nehän integroituu Suomeen eikä tuo mukanaan jotain viha-ja väkivaltaideologiaa, jota haittamaahanmuutto väärin perustein kehtaa vielä "uskonnoksi" nimittää.

    Heh. Virolaisten jatkuva rosvoaminen pitkin maata on siis integroitumista.

    Äänestä

Menetimme Kemiran pörssissä, kuten kaiken muunkin valtionomaisuuden.
Lannoitetuotantomme on kuitenkin turvassa, se on perussuomalaisten ainoa
hyve, se vain pitäisi saada levitetyksi pelloille, siispä kaksi persua kapaleen
kahta puolta kävelemään ja "heittämään huulta".

Äänestä
  • Kerro siitä haaviston Carunakaupoista, ja hassin suomenmaanmyymisen järjestelystä, ja täysin perseelleen mennyistä kehitysapurahojen jakamisesta muslimisikojen haaremien luxxusautojen ja aseitten ostamista varten, ja lisää miljoonia ovat vihreät vaatimasssa. Kun toimittaja kysyi hassilta, eikö tuo ole järjetöntä, hassi vastasi, että se täytyy vain sietää.

    Kerrohan, mitä helevetin virkaa vihreillä on kansamme asioitten kanssa, kun kaikesta tulee vaan paskaa.- AI NII, paskastahan he sikiävätkin,

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerro siitä haaviston Carunakaupoista, ja hassin suomenmaanmyymisen järjestelystä, ja täysin perseelleen mennyistä kehitysapurahojen jakamisesta muslimisikojen haaremien luxxusautojen ja aseitten ostamista varten, ja lisää miljoonia ovat vihreät vaatimasssa. Kun toimittaja kysyi hassilta, eikö tuo ole järjetöntä, hassi vastasi, että se täytyy vain sietää.

    Kerrohan, mitä helevetin virkaa vihreillä on kansamme asioitten kanssa, kun kaikesta tulee vaan paskaa.- AI NII, paskastahan he sikiävätkin,

    Niin ja Rolls Roysen hintaisia packahuusseja afrikkaan, jotka paikalliset purkivat käyttäen tarvikkeet hökkeleiden seinille viritettyinä.

    Silti kusevat ja paskantavat kaivon viereen, juovat kusensa ja ripuloivat kaupantekijöiksi. Hyyskät piti sinne toimittaa juuri sen vuoksi, ettei suolistotaudit olisi vaivana.

    ÄlykkyysOsamäärä----?

    Äänestä

ViherAdolfit on dille dong.

Äänestä

Kukaan täysipäinen ei puolusta Turtiaista.

Äänestä
  • No ei tosiaan, mutta sensijaan kannustaa ja äänestää Perussuomalaisia, ainoaa puoluetta, joka ajaa Suomen ja suomalaisten etua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No ei tosiaan, mutta sensijaan kannustaa ja äänestää Perussuomalaisia, ainoaa puoluetta, joka ajaa Suomen ja suomalaisten etua.

    Olisikohan antaa muutama ihan konkreettinen esimerkki persujen aikaansaannoksista suomalaisten ja Suomen eduksi? Vaikkapa aluksi 3 mielestäsi parasta saavutusta?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valkoisiin kohdistuva rasismi on räjähtänyt käsiin. Ylivalta mustille on mennyt överiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu