Sipilä ei sitten ottanut pakolaisia koteihinsa asumaan

Nyt myyntiin laittaneessaan talossa tilaa näyttäisi olleen yhden kerrostalollisen verran, mutta pakolaisia taloon ei mahtunut. Juha Sipilä puhuu yhtä ja toimii toisin.

https://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/sipoo/15731768
650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hankamäki teki Luukkasen avustaessa kirjan persujen virallisesta naiskäsityksestä.

Jyväskyläläinen persuproffa Tapio Puolimatka jäin kiinni lapseen sekaantumisesta.

Kuka vielä väittää, että persuissa ei ole sivistyneitä oppineita miehiä?

Äänestä
  • Sipilä lupasi ottaa kotiinsa täystuhoija asumaan, mutta ei ottanut, miksi? Onko valehtetleminen Sipilälle vai yksi toimintatapa muiden joukossa? Sipi Sipi Sipi. Kansankunnan virallinen ex kusitolppa.

    Äänestä

Hankamäki teki Luukkasen avustaessa kirjan persujen virallisesta naiskäsityksestä.

Jyväskyläläinen persuproffa Tapio Puolimatka jäin kiinni lapseen sekaantumisesta.

Kuka vielä väittää, että persuissa ei ole sivistyneitä oppineita miehiä?

Äänestä

Sipilä ei tehnyt kaudellaan mitään hyvää, toistan mitään hyvää, suomen kansalle.

Äänestä

Tuo asunto EI ole Kempeleessä, jossa olevaa asuntoa Sipilä tarjosi, mutta ei maahantulijoille kelvannut vaatimattomien puitteiden vuoksi. Oli ilmeiseti liian lyhyt uima-allas vai olikohan se liian syvä aavikon miehille.

Äänestä
  • Hey, Sipilä lupasi ottaa alkuasukkaita Kempeleen residenssiin, jota on mainostettu TM:ssäkin ainutlaatuisen energiantuotantomuotonsa vuoksi. Ministeriön turvaukot kielsivät alkuasukkaiden vastaanottamisen turvallisuussyistä ja kaikki naapurit vastustivat. Sipilällä on asuntoja ympäri maata, eikä Sipilä ole enää maan parlamentissä mikään suojelua tarvitseva napamies. Miksi Sipilä ei koskaan ottanut yhtään kehitysmaalaista yhteenkään monista asunnoistansa? Turvallisuusargumentit olivat tekosyy. Sipilällä on majoituskapasiteettia ja rahaa perustaa vaikka yksityiskustannusvastuullinen vastaanottokeskus. Sipilä häpäisi paitsi itsensä myös akkansa ja koko sukunsa ja Suomen maan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt myyntiin laittaneessaan talossa tilaa näyttäisi olleen yhden kerrostalollisen verran, mutta pakolaisia taloon ei mahtunut. Juha Sipilä puhuu yhtä ja toimii toisin.

https://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/sipoo/15731768

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu