Korona alkaa laantua. Tilalle pitää toki saada PS vainottavaksi.
Tekopyhät PS:n kimpussa
Anonyymi
6<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suvakkien naiviudella ja tekopyhyydella ei ole rajoja. Vinkuvat yötä päivää toisten päälle rasismista, jota nimenomaan itse tekevät.
Suvakit pitää ennemmin tai myöhemmin ottaa tuomittaviksi, sillä heidän sairalloinen rasistinen käyttäytyminen on katkaistava keinolla millä hyvänsä.
Suvakit ovat suurimpia vihapuheen puhujia. Tällä palstalla olen sen huomannut. Jatkuvaa räkätystä ja vihan lietsontaa.
Persuja voi vainota koska persuilussa on kyse typeryydestä, johon uhri voi itse vaikuttaa.
Sen sijaan syntyperäänsä ihminen ei voi muuttaa, joten silloin ei ole syytä vainota.
Suvakki on vainoava perse-pieru.
Olen aina pitänyt suvakkeja typeryksinä, enkä tunne tarvetta muutokselle. Itsepähän suvakit olette antaneet sellaisen kuvan itsestänne.
Syy on aina Suvakissa.
Sananvapaus pilataan aina, kun ei malteta käyttää sitä yksityishenkilönä. Yksityishenkilön pitäisi saada sanoa ja kirjoittaa mitä tahansa, mutta kun sen kirjoittaa tai sanoo ryhmän jäsenenä, niin silloin vapaus ei olekaan enää voimassa niin laajasti. Pitäisi aina osata esiintyä ryhmän mukaan, eikä laukoa mitä sattuu suusta ulos tulemaan. Tämä koskee kaikkia jossakin tilanteessa.