Persut haluaa ilmeisesti naiset nyrkin ja hellan väliin, mitään muuta tuosta ei voi päätellä:
https://yle.fi/uutiset/3-11395718
Asuuko persuissa misogynia eli naisvastaisuus?
42
111
Vastaukset
- Anonyymi
Persu naiset alkoivat eroamaan puolueesta!
https://yle.fi/uutiset/3-11396934
Persut hajoaa kohta, niin on kirjoitettu...- Anonyymi
Viimeinen lähtijä sammuttaa valot, vai miten se meni?
- Anonyymi
Minkähän kansanliikkeen eroajat perustavat Sinisten ja Persujen kilpailijaksi?
- Anonyymi
Ylen valejuttuja. Kaikki tervejärkiset naiset äänestää Perussuomalaisia. Pitää olla päässä vikaa jos vihervassariksi alkaa, maan tuhoaja, turvattomuuden tuoja ja maan kaikkinainen mädättäjä.
- Anonyymi
Ei ole mitään eroamisia. Miksi pitää aina jauhaa paskaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mitään eroamisia. Miksi pitää aina jauhaa paskaa?
Etkö lukenut uutisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylen valejuttuja. Kaikki tervejärkiset naiset äänestää Perussuomalaisia. Pitää olla päässä vikaa jos vihervassariksi alkaa, maan tuhoaja, turvattomuuden tuoja ja maan kaikkinainen mädättäjä.
Voihan sitä äänestää keskustaa tai kokoomusta, jos ei halua vihervassareita tai misogyyneja persuja äänestää.
Viimeistään tuon jälkeen naisten pitäisi antaa pitkät persuille. Jo ennen tuota persuilla oli hyvin miesvaltainen äänestäjäkunta. Nyt ei taida montaa naista jäädä, jotka eivät ole suoraan persujen palkkalistoilla. Oikein harmittaa, kun vanha treenikaverini Kike on tuollaisen puolueen valinnut. Mutta enää ei voi Kikekään vaihtaa. - Anonyymi
Ilmainen vinkki persuille: Jos tunnet vihaa, hakeutu lääkärin puheille, apua on varmasti tarjolla.
- Anonyymi
metoo porukka meni persujen retkutukseen koska naisiaan kohtelevat
uskonnollisia oppejaan noudattavat maahan tunkeutuneet suosikit
maamme tapojen vastaisesti- Anonyymi
Suomennatko vähän?
- Anonyymi
Naiset ovat yksinkertaisesti pienempi aivoisia kuin miehet. Se on fakta jota kukaan nainen ei voi kiistää. Pienemmät aivot, yksinkertaisempi ihminen. Onko kärpänen viisas? Ei ole eikä sitä ole naisetkaan. T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
No sieltä tuli taas taattua persu-kommentti ja suora tunnustus aloituksen kysymyseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sieltä tuli taas taattua persu-kommentti ja suora tunnustus aloituksen kysymyseen.
pään koko ei tarkoita älykkyyttä-
isoaivot on ne suuret aivon osat-jotka ei käytetä edes ajattelussa- vaan ohjaavat kehontoimintoja...
- Anonyymi
Huhtasaari ja Purra istuu tuon persujen ajatuspajan hallituksessa. Eivät taida olla pahemmin suomalaisten naisten asialla siellä.
- Anonyymi
Ai onko ne naisiakin?
- Anonyymi
Miksi levität valheita? Ei siinä analyysissä ollut mitään naissukupuolta sortavaa.
- Anonyymi
Älykkyysvastaisuus niissä ainakin asuu, äänestivät EU-parlamenttiinkin Huhtasaaren ja Hakkaraisen.
- Anonyymi
Tyhmyys on persujen rikkaus?
- Anonyymi
Huhtasaaren valinta presidenttiehdokkaaksi oli jo melkoinen möhläys, seuraavaksi tietenkin Hakkarainen.
- Anonyymi
Ilmeisesti tämä on retorinen kysymys.
Perussuomalaisuuden ytimessä on pelko ja viha, joiden kohteena on erilaiset vähemmistöt ja yksi enemmistö eli naiset (joita on väestöstä vähän enemmän kuin miehiä). - Anonyymi
Henk koht minulle Persuna on aivan sama jos joku yhden pisteen suomileena nai Kurdin, niin kauan kuin minulla on samat oikeudet Kurdistanissa kuin hänen miehellään Suomessa.
Ei vaan taida olla...jos käyttäytyisin kurdistanissa samoin muin murdi-Elvikset käyttäytyvät suomaalaisten naisten kanssa Suomessa, minut tapettaisiin.
Se on sitä tasa-arvoa, jonka suomivasuri ymmärtää, mutta ei juuri muut. - Anonyymi
Mies, luomakunnan kruunu jota naisen tulisi palvella. T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Hammaslääkärissä laitetaan kruunu aina mädälle hampaalle jota ei voi muuten hoitaa kuntoon. Mätä hammas=mies.
- Anonyymi
Et ole raukka tainnut naista saada, etkä tuolla tyylillä saakan. Olen itse ollut pitkässä tasa-arvoisessa suhteessa fuksun naisen kanssa. Sellaisesta sinä voit vain haaveilla runkatessasi illalla itsesi uneen.
- Anonyymi
Ei tietenkään halua. Sinä niin haluat. Miksi yrität tuputtaa perverssejä tapojasi muiden harteille? Oletko jotenkin vinksinvonksin tai ainakin heikunkeikun?
- Anonyymi
Vasemmistohan sitä on halunnut, sen lisäksi että tahtoisivat pakottaa naiset käyttämään jotain säkki-asua.
- Anonyymi
Ei kyllä tuo on sinun unelmasi.
- Anonyymi
Persujen kantaa aiheeseen ken tietää mutta ei kai tuossa kirjassa puolusteltu mitään.
Ei esim. pahoinpitely ole hyväksyttävää muttei pahoinpitelyn puolustelua ole sen sanominen, että on tyhmää mennä aukomaan päätään liivijengiläiselle ja sitten itkeä kun tulee pahoinpidellyksi. Sama juttu raiskausten suhteen. Joillekin naisille sopii todeta, että jos itse hakeutuu vaaraan, niin ei se oikeuta rikosta mutta onhan se sillon ihan omaa tyhmyyttä joutua rikoksen uhriksi.
Pinnalliset, naiivit ammattiloukkaantujat on oikea nykyajan vitsaus ja löyhäpäisyyden ilmentymä. Naurattaa koko tuo ilmiö, joka ihmiskunnan rappeutumisesta kertoo. - Anonyymi
Persu esittää asian viherpunikille. Hetken päästä voidaan lukea somesta 99% liioiteltu ääripopulistinen versio. Miksi se on aina tämän kaavan mukaista? Eikö viherpunikeille asiat sellaisenaan kelpaa? Aina pitää lisätä omia perversioitaan mukaan, että saa kiksejä.
- Anonyymi
Katsokaa persut peiliin, niin näette mitä klovneja oikein olette.
- Anonyymi
Keppihevosklovnit ovat kylläkin vihervasureita.
- Anonyymi
Sellaisenko näet katsoessasi peiliin? Vai mistä muualta sait kimmokkeen projisoida moisen mielenhäiriön persuihin???
- Anonyymi
“Naisten tyrannia ja seksuaalisuuden sosialisointi”
Viherpunikit on väittäneet tätä valheeksi, mutta ei ole esittänyt ensimmäistäkään todistetta väitteensä tueksi.
https://www.youtube.com/watch?v=n826_1Kxwvo Videolla viherpunikki vastaa kysymykseen, millainen on unelmiesi Suomi. - Anonyymi
Vasuri ei pysty kuin valehtelemaan. Osoita persujen naisviha?
- Anonyymi
Persukirja on hakoteillä. Suomessa naisilla on huono ja alistettu asema. Lähi-Idästä, Afganistanista ja Somaliasta saapuu paljon miehiä pakolaisina Suomeen. Niissä maissa on huono ja alisteinen asema miehillä. Naisia niistä maista tulee vain vähän Suomeen, koska naisten ja lasten asema on niissä maissa hyvä ja arvostettu. Sieltä voitaisiin ottaa oppia naisten asemaan myös Suomessa.
- Anonyymi
"Suomessa naisilla on huono ja alistettu asema."
Lainsäätäjä on ottanut seikan huomiion - nainen saa myydä seksiä, mutta mies ei saa sitä ostaa.
- Anonyymi
Persuja lähellä oleva lokan pariskunta oulusta, ainakin tiina wiikin sivulla ps- kansanedustajatkin kommentoivat, kannattaa naisalisteista avioliittoa. Eilen ehdottivat naisten äänestysoikeuden poistoa. Tiina on kansallismielinen tradwife, ei käy töissä, jotta ehtii tehdä kaikki kotityöt, askarrella, leikkiä kissan kanssa, kantaa oluet sohvalle ja aina valmiina pihtaamatta.
- Anonyymi
Siinäpä "kunnon persu meininkiä"
- Anonyymi
Oho nyt on vasuri löytänyt wikipediasta uuden sanan!
- Anonyymi
Persut rakastaa nimenomaan naisia . Mutta niiden pitää olla edes normaali älyisiä . Eikä mitään maailmanhalaaja kaheleita . Ei järkeä tilata maahamme muslimiraiskaajia / nuorison puukottelija / ryöstäjiä . Työhaluttomia elättejä .Vaalikarjoiksi politiikkojen omien kyvyttömööksien paikkaajiksi = EI KÄY !
- Anonyymi
Persut nyt ovat lähtökohtaisesti ihan kaikkia vastaan, naiset ovat vain yksi ryhmä ihmisiä, jotka persuista joutuvat kärsimään.
- Anonyymi
Persut haluaa naiset olevan naisia. Jos antaahan ne jos äitiinsä tulleet ja jos isäänsä niin jopa pyytävät....😃
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862