Kulmuni kertoi maanitelleensa Matti Vanhasta valtionvarainministeriksi .Velvollisuudentuntoisena isänmaan miehenä Matti lopulta taipui.
Perussuomalaisista ei löydy isänmaan miestä valtakunnan tehtäviin. Hillotolppamiehiä vain..
Isänmaan mies
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No ei tietenkää persua kukaan nainen maanittele mihinkään touhuun. Hyi.
- Anonyymi
Eikä isänmaan puolesta toimiminen kuulu Persuille. Hyi.
- Anonyymi
Perussuomalaiset ovat Suomen ainoa isänmaallinen puolue.
- Anonyymi
Persuilla on isänmaata vain kynsien alla ja sekin varastettua.
- Anonyymi
'Isänmaallisuus', 'kansallismielisyys', 'nationalismi', 'suvereniteetti' ovat kaikki yhden kokonaisuuden osia, saumattomasti toisiinsa liittyneinä. Se tarkoittaa mm. lojaaliutta omaa maataan ja yhteiskuntaansa kohtaan, ja jossa ei muodosteta sisäistä valtakilpailua ja lokeroitumista. Isänmaallisuus syntyy sydämen sivistyksen, sekä maahan ja yhteiskuntaan kohdistuvien tekojen laadusta. Esimerkiksi jos olet lojaali ulkomaiselle valtajärjestelmälle, jonka tiedetään rikkovan isänmaallisuuden, kansallismielisyyden ja nationalismin mukaisia periaatteita, et ole isänmaallinen. Et siis voi olla yhtäaikaa lojaali omalle maallesi ja samalla kannattaa esim. itsemääräämisoikeuden heikentämistä ja vallan siirtämistä ulkomaiselle valtajärjestelmälle. Tällainen persoona on takinkääntäjä, petturi.
On ollut nähtävissä, että termiä 'isänmaallisuus' käytetään mielivaltaisesti demonisoituna ilmiönä, pilkkanimityksenä, rinnastuksena mm. natsismiin ja sitten yhtäkkiä myös positiivisena arvona, riippuen siitä, kenestä ja mistä milloinkin puhutaan. Kaksilla rattailla kulusta onkin tullut yksi isänmaan vastainen toimintatapa.
Onko Matti vanhanen isänmaan mies, vai eu:lle uskollinen? Se on joko tai.
"Kepu pettää aina" ei ole tuulesta temmattu fraasi.- Anonyymi
Hyvää propagandaa, mutta ei se ole joko tai kysymys.
- Anonyymi
Persujen isänmaallisuus ei ole suomalaisten isänmaallisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626087Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813636Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242761- 212239
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402185Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85129281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 281185