Nyt on vuoro naisten nousta valtaan ja feministinen liike tuo maailmaan rauhan. Elämme nyt seurakunnissakin kasvavaa naisten valtaannousun aikakautta.
Naisten valtaannousu leviää koko maailmassa ja nyt on vuorossa Pohjois-Korea.
https://yle.fi/uutiset/3-11401207?origin=rss
Naiset vallassa
4
62
Vastaukset
- Anonyymi
Naiset ovat olleet "vallassa" kautta aikain. Sinä et vain ole sitä poterossasi huomannut.:D
- Anonyymi
Kyllä tämä lapsi hallitus naisineen on Suomen surma! Ainoa mitä osataan, on järjetön rahan jako kohteisiin, jotka eivät edes tuota mitään. Ojalan laskuoppi on heille TUNTEMATON!
Ja vielä EU.n liittovaltiokehitys, mikä on ollut tiedossa jo alusta asti.
8miljr. lisää KANKULAN KAIVOON! Marin & kump. on aivan ulalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tämä lapsi hallitus naisineen on Suomen surma! Ainoa mitä osataan, on järjetön rahan jako kohteisiin, jotka eivät edes tuota mitään. Ojalan laskuoppi on heille TUNTEMATON!
Ja vielä EU.n liittovaltiokehitys, mikä on ollut tiedossa jo alusta asti.
8miljr. lisää KANKULAN KAIVOON! Marin & kump. on aivan ulalla.Miehethän ne taas ovat mokailleet! Lintilä jakoi rahoja miten sattui, koska äijjäkööri oli päättänyt että nain saa jakaa tutuille ja kavereille. Miehethän ne mokas HVK:n tarkastukset ja sotki kaiken ja saattoi Suomen hallituksen naurunalaiseksi.
Naiset ovat taas joutuneet siivoamaan äijjien sotkuja. Taisi tulla Orvolle ja Sipilälle vellit housuun, kun mimmit alkoi puhdistamaan korruptiota niin sitten syrjäytettiin häpeilemättömästi nainen ja laitettiin vanha koijjari tilalle. Nytkö on taas hyvä jakaa EU:n lainarahoja ja tukipaketteja kamuille ja sitten taas leikata lapsilta ja vanhuksilta?
Jestas miten pahaan jamaan miehet ovat saattaneet maailman. Jos eivät rähise sägärillä niin sitten kavaltavat ja/tai huoraavat minkä ehtivät. Miehille kotiintuloaika ja hiljaisuus klo. 20:00 alkaen ja klo. 8:00 asti. Niin saadaa edes jonkin näköistä tolkkua tähän tilanteeseen!
Naaraat ovat luonnostaan johtajia. Näkeehän sen eläinlaumoissakin. Hevosilla ja leijonilla on aina naaraslauma, jota johtaa yleensä se vanhin naaras. Urokset tulevat ja menevät.
- Anonyymi
Hyvä hyvä... Naiset ja lapset niinkuin sana sanoo 😁
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6658071Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672330Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332270- 1471843
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281364Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511248Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141234Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.65901Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65861Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7794