tapahtumissa muistetaan se turvaväli ? Ihmiset lyhytmuistisia !!!!!
Mitenkähän Lapuan
7
82
Vastaukset
- Anonyymi
Ei sinimustaan tartu.
- Anonyymi
Lapuan Sanomia kun lukoo. Suajakertoomet kasvaa, vaa. Ristus, vikkipaita. Ei pysty eres luuvalo. Luulotaurin kaas on vähän pahempaa. Sosialistit vaanii joka puskas. Kommunistit joka pualella. Korkeemmas käres, otampa huikkaa. Ku otti Vikkikin.
- Anonyymi
Aharistaako?
- Anonyymi
Pitääskö ensin olla vittu vie huolissaan assjoen ja vaikkapa helsingin turvaväleistä kuin ruveta huutelemaan Lapuan tilanteesta jossa ei tartuntoja ole ollu yhtäkään.
- Anonyymi
Ei sisäpiirissä mikään tartu. Nurkkakuntaaset on nurkkakuntaasia. Postilaatikko, kirkko, hautausmaa, äkkiää S-marketis. Mikäs siinä tarttuu. Ja äkkiää Lapuan Sanomat auki. Aseveli lehti.
- Anonyymi
Kun ei tartu kommunismi tai sosialismi. Moon turvas. Koronasta voi parantuakki.
- Anonyymi
Jaa, fasismi on hyvyys. Eihän ihmistä Lapualla arvosteta. Ellei ole. Niistä mahti suvuista. Konkursseja, tuomioita ja yhteiskunnan elättejä.
Kyllä, niitä on Lapuan mahtisuvut.
Eikä rintamalla käyneitäkään. Etappisikoja. Voipaketin nooliat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996064
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774