https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006541465.html
Kuvanappaus ja nuorten mielten manipulointi.
Sitä vihervasemmistolaiset ns journalistit harrastavat.
Nuorethan eivät jaksa lukea ja tutkia, heille riittää kuvalla tunteisiin vaikuttaminen.
”Kuvassa musta hyvä tyyppi, joka kantaa rasistia :)”
Mustissakin on tietysti hyviä tyyppejä, kuten kuvassa, mutta entä se kokonaiskuva, kun Eurooppa Afrikkalaistuu ja Islamisoituu ?
Miten tavat muuttuu, kuinka monesta heistä on kehittyneen Euroopan entistä enemmän eteenpäin viejiksi, kun valtaosa heistä on käytännössä täysin pihalla nykyajan läntisestä kehityksestä ?
Ainoastaan kännyköitä näpräävät.
Propaganda pelaa meidän valtamedioissa:
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös asia ole juuri päinvastoin?
Yleensä hyviä tyyppejä, mutta välillä joskus joku huonompi?
Aivan kuten valkoisissakin on. - Anonyymi
Näyttää samalta uhrilta jonka Antifaterroristit yrittää kuristaa ja nauravat päälle.
https://www.nowtheendbegins.com/antifa-forces-in-capitol-hill-autonomous-zone-chaz-abuse-street-preacher-while-he-cries-out-you-are-choking-me/- Anonyymi
Tältä sivulta löytyy twitter video tapahtuneesta jotta ei tarvitse spekuloida.
- Anonyymi
Vihervasemmistolaiset meedioitten edustajat muuttivat 2000-luvulla hyvän journalistisen sanan perusteita Suomen julkisen sanan neuvostossa. Aiempi määrittely ei sallinut aatteellisen propagandan levittämistä "uutisina". Uudempi määrittely mahdollistaa tuon. Enää totuus sekä tietojen olennaisuus ei haittaa toimittajia.
- Anonyymi
Tässä tilanteessa pahoiinpitelijät ovat todennälköisesti olleet myös mustia. Esim. MV-lehden sivuilla on kuva valkoista vanhusta potkivasta mustasta.
- Anonyymi
Ei pidä unohtaa että lähi-idän terroristit levittäytyivät "turvapaikanhakijoiksi" kaikkiin maihin. Heidän on helppo naamioitua ja jatkaa samaa mellakointia minkä aloittivat Syyriassa.
- Anonyymi
Seattle --- Lontoo ???
Valkoihoinen on hakattu ja sen jälkeen kanniskeltu, ilmeisesti. Loppu vaikuttaa olevan varsinaista proosaa.
Jutussa on aukkoja kuin Turun torin elvytystarinassa. - Anonyymi
Tuli kyllä tasan sama mieleen, että voi hellan lettas on se hyvä kun hyvä ne*eri auttaa pahaa rasistia, että silleen. Kaikki ne*erit ne ooon niiii-in hyviksiii että!
- Anonyymi
N33K3R1 on sellainen nisäkäs että potkii vain maassa makaavia. Ryöstää vielä kaiken lisäksi.
- Anonyymi
Sellaista porukkaa, että jos valkoihoinen kaatuu maahan, niin jokaisen on päästävä vielä potkimaan maassa makaavaa. Toisinaan niillä on siinä tungoksessa vaikeuksia edes löytää sitä potkittavaa kun potkijoita on niin paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837