Nyt on vuorossa filosofian ja valtiotieteiden tohtori Jukka Hankamäen teoksesta Totuus kiihottaa - Filosofinen tutkimus vasemmistopopulistisen valtamedian tieto- ja totuuskriisistä.
Kirja aiheutti raivoisan myrskyn Perussuomalaista puoluetta kohtaan.
Siis yksittäisen filosofin ajatelmat vyörytetään poliittisen puolueen kannanotoiksi, hei haloo?
En ole itse lukenut teosta eikä se ole olennaista edellisen kappaleen toteamukseni kannalta.
Vihersossukommunistit eivät ole aiemmin oikein saaneet otetta Hankamäestä koska hän edustaa sukupuolista vähemmistöä. Nyt he saivat aiheen hyökätä koko suvakkirintamansa voimalla kirjaroviota sytyttämään.
Filosofin kirjat siis poltetaan koska hän oli ajatellut.
Tässä Jukka Hankamäen tieteen, politiikan ja median tutkimusblogi; onhan siinä roppakaupalla kritiikkiä aivan kaikesta:
http://jukkahankamaki.blogspot.com/
Kirjaroviot roihuavat jälleen!
1
<50
Vastaukset 1
- Anonyymi
Nazipossu se taas sekoilee. Tietysti Persut ovat vastuussa kaikesta mitä joku kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531067Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560
