Olen alkanut käymään kiinalaisessa ravintolassa ja siellä saa hyvää ja terveellistä ruokaa. Kiinalaiset pysyy hoikkana koska syövät itse sitä ja siitä keksin tämän. Kiinalainen ravintola on lihavalle paras paikka nautiskella terveellisesti ja hyvällö omallatunnolla. Peking kana ja nauta omia suosikkeja kevätrullilla. Jälkkäriksi friteerattu banaani ja raikas jäätelöpallo. Ai että on hyvää. Chiliä reilusti siitä pikkupurkista päälle siihen ruokaan niin se polttaa sen ruuan rasvat pois ja kiihdyttää aineenvaihduntaa. Chingtao olutta päälle joka on vähäkalorista ja polttaa rasvaa.
Syö kiinalaista ruokaa niin pysyt terveenä
8
222
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki ruoka-aineet kiihdyttävät aineenvaihduntaa, mutta ei ole olemassa joitakin tiettyjä ruoka-aineita, jotka tekisivät sitä tavallista enemmän.
- Anonyymi
Tiedä niin tuosta kiinalaisesta tai aasialaisesta ylipäänsä, itselläni on ainakin mennyt maha sekaisin kun olen sellaisessa käynyt. Olen myös kuullut tutuilta kuinka on vatsa mennyt kuralle.
Vaikka tokihan sekin laihduttaa kun kaikki tulee tuplamääränä ulos....- Anonyymi
Teillä ennakkoluuloisilla psyykeongelmaisilla tahtoo olla tuollaista.
- Anonyymi
Kiinalainen lohi on tämänhetkinen muotiruoka🤣
- Anonyymi
Se on jäämeren lohta hei. Samaa mitä Suomeenkin tuodaan .
- Anonyymi
Paha ruokamyrkytys tuli kun kävi sen ensimmäisen ja vimeisen kerran kiinalaisessa.
- Anonyymi
Kärmeet sammakot ja lepakot ovat kyllä terveellisiä ja niitä ku syö niin
varmasti laihtuu - Anonyymi
Kiinalainen ruoka edustaa maailman vanhinta, katkeamattomana jatkuvaa kulttuuria. Jotain on opittu tuhansien vuosien aikana.
Siinä on riisiä, vihanneksia ja proteiinia sopivassa suhteessa, monipuolisesti maustettuna. On pataruokia, keittoja, sopivasti maustettua monenlaista lihaa. Maitoa tai kermaa ei tarvitse litkiä. Kun on pitempään syönyt kiinalaista ruokaa, alkaa ymmärtää, että kokin sopivasti pilkkoman ruoan syöminen puikoilla on sivistystä. Alkukantaisempaa on sorkkia metallisilla terävillä ruokaluvälineillä sitkeitä lihanpaloja tai yrittää etsiä tuoreita makuja kermassa uitetuista makkaranpaloista tai jauhe"liha"pihveistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112385Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746