Syö kiinalaista ruokaa niin pysyt terveenä

Anonyymi

Olen alkanut käymään kiinalaisessa ravintolassa ja siellä saa hyvää ja terveellistä ruokaa. Kiinalaiset pysyy hoikkana koska syövät itse sitä ja siitä keksin tämän. Kiinalainen ravintola on lihavalle paras paikka nautiskella terveellisesti ja hyvällö omallatunnolla. Peking kana ja nauta omia suosikkeja kevätrullilla. Jälkkäriksi friteerattu banaani ja raikas jäätelöpallo. Ai että on hyvää. Chiliä reilusti siitä pikkupurkista päälle siihen ruokaan niin se polttaa sen ruuan rasvat pois ja kiihdyttää aineenvaihduntaa. Chingtao olutta päälle joka on vähäkalorista ja polttaa rasvaa.

8

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki ruoka-aineet kiihdyttävät aineenvaihduntaa, mutta ei ole olemassa joitakin tiettyjä ruoka-aineita, jotka tekisivät sitä tavallista enemmän.

    • Anonyymi

      Tiedä niin tuosta kiinalaisesta tai aasialaisesta ylipäänsä, itselläni on ainakin mennyt maha sekaisin kun olen sellaisessa käynyt. Olen myös kuullut tutuilta kuinka on vatsa mennyt kuralle.
      Vaikka tokihan sekin laihduttaa kun kaikki tulee tuplamääränä ulos....

      • Anonyymi

        Teillä ennakkoluuloisilla psyykeongelmaisilla tahtoo olla tuollaista.


    • Anonyymi

      Kiinalainen lohi on tämänhetkinen muotiruoka🤣

      • Anonyymi

        Se on jäämeren lohta hei. Samaa mitä Suomeenkin tuodaan .


    • Anonyymi

      Paha ruokamyrkytys tuli kun kävi sen ensimmäisen ja vimeisen kerran kiinalaisessa.

    • Anonyymi

      Kärmeet sammakot ja lepakot ovat kyllä terveellisiä ja niitä ku syö niin
      varmasti laihtuu

    • Anonyymi

      Kiinalainen ruoka edustaa maailman vanhinta, katkeamattomana jatkuvaa kulttuuria. Jotain on opittu tuhansien vuosien aikana.

      Siinä on riisiä, vihanneksia ja proteiinia sopivassa suhteessa, monipuolisesti maustettuna. On pataruokia, keittoja, sopivasti maustettua monenlaista lihaa. Maitoa tai kermaa ei tarvitse litkiä. Kun on pitempään syönyt kiinalaista ruokaa, alkaa ymmärtää, että kokin sopivasti pilkkoman ruoan syöminen puikoilla on sivistystä. Alkukantaisempaa on sorkkia metallisilla terävillä ruokaluvälineillä sitkeitä lihanpaloja tai yrittää etsiä tuoreita makuja kermassa uitetuista makkaranpaloista tai jauhe"liha"pihveistä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      102
      2334
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      222
      1950
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1762
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1326
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1250
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1128
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      277
      842
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      691
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      685
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      51
      680
    Aihe