20 miljardia velkaa on käsittämättömän iso määrä yhden vuoden osalta. On tehty ennennäkemättömiä toimia, ja on ihan selvä, että tämä vaikuttaa huomattavasti seuraavien vuosien tilanteeseen ja myöskin asettaa huomattavia vaatimuksia meille tässä talossa siihen, miten tätä taloudellista tilannetta saadaan sopeutettua, koska on myöskin selvä, että sopeuttamisen tiekartta pitää piirtää mahdollisimman pian. Se ei ole ylihuomisen asia, se ei välttämättä ole huomisenkaan asia, vaan siihen pitää ryhtyä ihan heti. Vihreä puheenjohtajalle huumeiden vapaustus oli tärkeintä.
ilman keskustaa mitä oltaisiin? ei mitään
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ilman Keskustaa olisi nyt ParempiHallitus, sillä Keskusta otettiin " armosta " Hallitukseen ja sen armoteon surauksena SUOMI on ottanut 20 miljardia velkaa ihan vaan sen takia, että velanottajat Marin ja Andersson ja kumppanit eivät ole SEURAAVISSA Hallituksessa, joiden tämä ÄLYTÖNVELKA pitää maksaa ? !!!!
KesKustassa ei ole ollut koskaan mitään muuta Hyvää, kuin KÄÄRIÄINEN; joka oli KylläIhan TOLOKUNMIES !!!!!!!!!!
Ihan turha vedota mihinkään Koronaan, sillä tuolla taloudenpidolla 20 Miljardia olisi otettu kaikesta huolimatta ja laskun maksaa seuraavan OIKEISTOHallituksen Järkevämpi talouspolitiikka !!!!!!!
HutiKorpi on ihan huonoin selittäjä, säätää vaan siinä matukiimassaan, että turvishakiksii saa laittaa, vaikka ei ole rajat edes auki kaiken maailman KELA-surffaleille, == !!!!!!!