Olen huomannut että on useita muita tapoja päästä euforian kaltaiseen tilaan jotka eivät tarvitse mitään lääkintää tms. kuten musiikin tai muun taiteen harrastaminen. Sitä paitsi kun orgasmi on kerran koettu, se on vain toistoa jälkeenpäin.
Itse haluan tai tarvitsen seksiä hyvin harvoin joten selibaatti ei ole minulle mikään ongelma, itse harrastan sitä jopa tiedostamattani ja olen varsin onnellinen sillä tavalla.
Tietääkseni en ole tässä yksin, ainakin Japanissa kyseinen ajattelutapa on ollut nousussa.
Mielestäni seksi on nykyaikana yliarvostettua.
9
202
Vastaukset
- Anonyymi
Oletkohan koskaan kokenut orgasmia? Kun on kerran saanut järisyttävän orgasmin, sen haluaa saada uudestaan ja uudestaan...
- Anonyymi
Puhutaan kosmisesta orgasmista ja tuntuu että ihminen hajoaa liitoksistaan.Kaikillehan niitä ei tule eikä minullekkaan nuorempana mutta nykyisin tulee kunnon jytkyjä.✨
Jos euforian kokeminen on korkein päämäärä, miksi selität, että yksi keino sen saavuttamiseksi olisi toista parempi?
- Anonyymi
Loppuun viety masturbointi tuo myös euforian tunteen.
- Anonyymi
Niinhän ne teillä peräkamari nysvät
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän ne teillä peräkamari nysvät
Puhu vaan omasta puolestas Peräkylän kuiva rusina.💣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän ne teillä peräkamari nysvät
Ei ihme että oot niin kiukkuinen jos et osaa edes runkata itsellesi orgasmia
- Anonyymi
Sairaaksihan sitä tulisi, jos ei välillä tyhjentäisi ns. pussejaan. Se vain muutaman päivän päästä alkaa tehdä seisottelun pakottavaksi, ja sitten se laukaiseminen ei ole enää kovin kaukana.
Aloittaja lienee nainen. No eihän teillä naisilla olekkaan mitään suurempaa fyysistä "pakkoa" harrastaa seksiä missään muodossa.
Miehillä se on tietysti eri juttu kun on rauhasia mitkä täyttyvät eritteillä, eli ne täytyy myös tyhjentää.
Naisen biologinen tarve seksiin onkin enemmänkin lisääntymiseen liittyvää.
Toki voi myös nauttia aktin tuomasta tunteesta ja harrastaa seksiä sen vuoksi. Seksiin liittyy myäs paljon muuta kuten läheisyyttä ja toisen ihmisen antamaa kosketusta muualle vartalolle, millä on omat vaikutuksensa aivoissa..
Kuitenkin naisillakin vaginan limakalvojen kunnossa pitäminen "vaatii" säännöllistä yhdyntää. Myöhemmin vuosien tauon jälkeen voi olla jo ongelmia aloittaa uudelleen kun limakalvot alkavat kutistumaan ja ohenemaan käytön puutteessa..Muutamia pointteja tässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt354380Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.522349Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö481422- 921270
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381178Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.261177Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä511120Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161965- 60921
Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175899