Pekka Siitoin ei käynyt töissä, mistä hän sai elatuksensa? Entä Herrasmieshistorijoitsija, joka vähän väliä esiintyi youtube-videoillaan aina peruukit ja muut naamiaisasut päällä. Mistä rahat niihin tulivat?
Mistä rahat?
12
227
Vastaukset
- Anonyymi
Herrasmieshistorijoitsija ei enää esiinny niin paljoa videoilla tänäpänä. Miksei? Rahahanat suljettu?
- Anonyymi
Pekka Siitoinhan oli menestyvä valokuvaus/elokuva-alan yrittäjä, Siitoin-filmi oli hänen firmansa. Ja lisäksi oli ainakin kiinteistöbisneksiä herralla.
- Anonyymi
Ei hänen kuvausmenestyksensä ollut kovin kummoista ja mistään kiinteistöbisneksestä voidaan edes puhua. Mutta entä Herrasmieshistorijoitsija? Kuka hänen rekvisiittansa kustansi?
- Anonyymi
Miten niin Siitoin ei käynyt töissä?
Siitoin toimi vuosikymmenet Suomen valtakunnanjohtajana. Ja tollaisessa hommassahan ollaan periaatteessa töissä aika lailla 24/7.- Anonyymi
No jos noin on, niin kuka sen homman rahoitti?
- Anonyymi
Pekalla oli aina tukioita Turunseudun liikeelämässä. Asialliset liikemieht tukivat hantä koska tiesivät hänen olevan oikeassa. Pekka oli vaan paha suustaan ja käytökseltään.
- Anonyymi
Kuka rahoittaa Herrasmieshistorijoitsijaa?
- Anonyymi
Tehtaankatu!
- Anonyymi
Mitä tekemistä pekka siitoimella on ollut isänmaallisuuden kanssa?
Tietääkseni Pekka sanoi että hän on rasisti sadisti ja natsi. Jos se tarkoittaa isänmaallisuutta niin tarvitsee mennä uudestaan äidinkielen tunnille.
- Anonyymi
pekka oli valtakunnan kansleri... eihän pekka koskaan rahaa tarvinnut mihinkään...
- Anonyymi
Ymmärrän.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313787Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201763Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos261608Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3011435Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu191410Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi411330Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16994Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy74978Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127944- 73848