Martin Sheikki vastaa ja moktar hikoilee
Voiko islamin kieltää suomesta?
Anonyymi
45<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Tottakai voi, sillä islamaanismi ei kuulu Suomen Perinneuskontoon milläin lailla ja tällä perusteella, jos mikä vieraslaji ja mikään siihen verrattava rantautuu Suomeen, niin se on heti kitkettävä pois, kuten kurttuRuusu ja JöttiBalasmi !!!!!
Pois islamiinit ja siihen verrattavat Öyhötykset, sillä kyllä Entinen, Angstinen, Prostentaattinen Uskonto on niin lähellä Luontoa, että sitä me RAKASTAMME !!!!!
Se olisi upeaa, parasta mitä voisi tapahtua, mutta näillä näkymin epätodennäköistä. Musut pitäisi häätää maasta, ei ne vapaaehtoisesti poistu. Niiden tavoitehan jäisi toteuttamatta - islamilainen vallankumous.
90-luvulla Suomessa villitsi nuorisoa saatananpalvojat, rekrytoivat pimeyden ja pahuuden pauloihin. Niiden ulkoinen olemuskin oli kauttaaltaan synkkä ja mustiksi värjätyt hiukset. Nyt ne ovat saaneet paljon lisäjoukkoja pimeyden lisäämiseen; muslimeista. Koko Suomen maa alkaa olla saastan peitossa.
uskovaiset on hulluja...
Läpi iankaikkisuuden
Psalmit 127:1-2 FINPR
Matkalaulu; Salomon virsi. Jos Herra ei huonetta rakenna, niin sen rakentajat turhaan vaivaa näkevät. Jos Herra ei kaupunkia varjele, niin turhaan vartija valvoo. Turhaan te nousette varhain ja myöhään menette levolle ja syötte leipänne murheella: yhtä hyvin hän antaa ystävilleen heidän nukkuessansa.
valmiita tappamaan naapurinsa,
irlannissakin hakkaavat toisiaan päähän,
samalla raamatulla...
Irkuthan ne täälläkin riehuu, hyvin oivallettu.
Ja koraaniväki on niistä hulluista hulluimmat!
kansalaisaloitetta ja lakimuutoksia
viikingit
kysytään onko islam tuonut jotain hyvää suomeen
oulusta voidaan asiaa aloittaa vai mitä?
hesassa eno oli mikä uskonto?
Sen voisi määritellä terroristiorganisaatioksi mitä se onkin.
kysymys
Ilmeisesti voisi, aivan kuten Unkarissa on tehty eli saappaan kuvaa tunkeutujille takapuoleen toimiva rajavalvonta. Luulen ettei mikään estäisi muuttamasta islamin statusta, se ei ole uskonto vaan valloittava/hyökkäävä armeija jonka yksi keskeisimmistä peruspyrkimyksistä on saavuttaa koko maailman kattava ylivalta.
Onnistunee helposti täällä,kun kaikki otetaan vastaan,eikä epäillä tarkoitusperiään..maa vallattu pikimiten, eikä edes päättäjät huomanneet mitään epäilyttävää.Sotilasikäisiä miehiä, ei pikkulapsia,ei nuoriakaan naisia.
Ymmärtäisin että nuoria perheitä otettaisiin, ei vaan nuoria poikia, joiden ikä paljastunee taas myöhemmin 20-30 vuotiaiksi.Suomessa ei virheistä opita,kalliiksi tulee niiden hoito,ja tekojensa tutkiminen lisäseurauksineen. Suomessa tehdään samat virheet yhä uudelleen, ja kansalle vain hallaa.
Mun puolesta kielletään kaikki uskonnot saman tien. Öyhötys jumalolennoista on kyllä aina yhtä raskasta kuunneltavaa. Uskonnot, jos mikä, tuo maailmaan sotaa. Öljy ja uskonto: pyhä duo.
Älyllisesti laiskan ihmisen ajatuksia.
Tiedätkö mitä Jeesus opetti? Olet pihalla kuin lumiukko.
Hän opetti lähimmäisenrakkautta, vilpittömyyttä, rehellisyyttä, synnistä luopumista, tekemään toiselle sitä hyvää mitä itselleen halutaan tehtävän, anteliaisuutta, epäitsekkyyttä, laupeutta, anteeksiantamusta jne jne.
On ihmisen syy, ei Jeesuksen syy jos ihminen ei noudata Hänen ohjeitaan. Jeesus on uskon alkaja kristityillä, ja Häntä kuuluu jokaisen kristityn kuunnella ja toimia ohjeidensa mukaan. Katolinen kirkko ei ole Jeesuksen vaikuttama kirkko. Ei liioin luterilainen kirkko. On pieni joukko ihmisiä jotka pyrkivät tekemään Jeesuksen ohjeiden mukaan.
Listasta jäi pois se että Jeesus opetti väkivallattomuutta. Katolinen porttokirkko ei todellakaan ole tätä ohjetta noudattanut, ei liioin luterilainen kirkko. Jeesus opetti myös rauhantekemistä, ei sotaa.
Juuri tätä pientä joukkoa ei-uskovat haukkuvat kun he haluavat elää kristillisesti. Jeesus tämän tiesi.
Räsänen on näkyvin esimerkki tästä asiasta. Kun hän haluaa elää Jeesuksen ohjeiden mukaan, se ei käykään jumalattomalle ihmiselle. Tulee syyte että paukahtaa. Ei koskaan kirkko eikä sen piispat, papit saa syytteitä mistään, ainoastaan ne jotka elävät Jeesuksen ohjeiden mukaan.
Jeesus kehoitti rakastamaan JOKAISTA, ei vihaamaan.
Mitä Jeesus sanoi synnistä?
Räsänen ei vihaa ketään. Hän vaan toimii Raamatun ohjeiden mukaan. Kun häneltä se estetään, se mielestäni on uskonrauhan rikkomista.
On rakkautta varoittaa synnin seurauksista. Mikä on vastakohta? Se on välinpitämättömyys. Se ei ainakaan ole rakkautta.
Kun joku näkee toisen luisuvan kohti tuhoa, ja varoittaa siitä, kumpaa se on, rakkautta vai vihaa?
Ok, kyllä minä tiedät että ateistit eivät usko mihinkään. Mutta uskikset uskovat. Siksi he toimivat Raamatun ohjeiden mukaan. Miksi heidän rakkaudellinen toiminta kuitenkin kielletään? Ei uskikset vaadi tai pakota ketään muuttamaan tapojaan. He vain tarjoavat toisen vaihtoehdon. Se on täysin vapaaehtoisuuteen perustuvaa. On olemassa uskonto jossa ei vapaaehtoisuutta tunneta.
Niin kehoitti. Jopa vihamiestä Hän kehoitti rakastamaan. Syntiä ei kehoittanut tekemään.
Heidänkin piireissään lienee tehty kovin paljon vääryyttä.Eiväthän muutoin kärsisi mielenterveysongelmista enemmän kuin muut,eiväthän?
Eikö mielenterveysongelmia ole muilla vielä enemmän koska he tekevät syntiä olan takaa? Tuolla logiikalla näin luulisi olevan.
Jos ihminen noudattaa noita asioita, ei ne lisää mielenterveysongelmia. Niistä tulee hyvä mieli vaan.
Niin voisi luulla,mutta lienee luuloa vaan.Tiedän useita naisia ,suomalaisesta uskonnosta,joilla lääkitys mielenterveyden järkkymisen vuoksi.Eihän se normaalia olla voi,että hartaat uskovaiset,ovat mieleltään järkkyneet.Jossain lienee vika...
Keskusteuissa olen huomannut,että ovat ahdistuneita.Usko tuo mukanaan ahdistusta,mieli ei näköjään kestä sitä.Surullista,jos piireissä ei naisten mielenterveyttä arvosteta,ja jatketaan ahdistavaa toimintaa.
Huumehelvetissäkö ei olisi ahdistusta? Eikö perhehelvetissä ole ahdistusta ja mielenterveydenkin ongelmia. Näitä on jumalaton maailma täynnä. On tosiasia että uskovien perheet pysyvät kauimmin koska niissä asenne on jo sellainen että se kantaa. Oikeastaan en tiedä pariskuntia uskovissa, joille olisi ero tullut.
Minä en osaa sanoa miksi joidenkin mieli reistaa uskoontulon jälkeen. Väärä opetus lienee yksi syy. Seurakuntia, väärämielisiä on tuhottomat määrät. Pelotellaa ihmiset niin, että mieli saattaa reistata.
Luterilainen kirkko ja sen jäsenet ovat pääosin, lähes kaikki jumalattomia. Ei heitä nämä kysymykset silleen askarruta. He ei haluakaan tehdä synnistä parannusta.
Ei voi kieltää, mutta kaiken muun voi kieltää.
Voi sen kieltää, mutta täytyy pontikkaa keittää ensin ja jakaa islamilaisissa moskeijoissa pakollisena ehtoollisena jokaisessa ehtoollistilaisuudessa kaikille, niin kaikki suomalaiset pulitkin alkavat käymään rukouksissa moskeijoissa, näin rauhanomaisesti ja rinnakkais elon merkeissä.
Mää tunnusta iha mitä vaa jos pontikkaa tarjotaa.
Miksi sinulle on tärkeää sekoittaa päätä huumaavilla aineilla?
Onko lapsuuden traumoja?
Niihin ei alkoholi auta,vain pahentaa,ja estää paranemasta.
Hyvin voidaan kieltää, kunhan saadaan hallitus joka uskaltaa toimia totuudessa ja julistaa islamin rikollisjärjestöksi.
Odotan tätä seuraavalta perussuomalaiselta hallitukselta.
Jes, mä äänestän sit heitä😘
Pääsyvaatimuksena SUOMEEN pitäisi olla kunnon pala joulukinkkua sinapilla kunnon punaviinin säestyksellä. Jos ei kelpaa, niin tervemenoa suvaitsevampaan maahan.
Miksi vaadit juomaan alkoholia?
Luuletko että päänsekoittaminen tekee ihmisestä paremman?
Kysyppä poliiseilta ja sosiaalihuollolta, mikä työllistää heitä eniten?
Alkoholin haitat,pilaa lapsuuden,parisuhteet,työpaikat.Eikä mitään jää...
Islamin harjoittaminen pitäisi kieltää ja kriminalisoida ankarasti. Muslimiden maahan pääsyn estäminen on välttämätöntä maamme menestyksen ja rauhan säilymisen kannalta. Muslmit ovat tuhonneet kaikki maat ja alueet joihin ovat tunkeutuneet. Islam on todistetusti kulttuuria tuhoava äärimmäsen kiero, manipuloiva ja äärimmäisen väkivaltainen valloitusoppi.
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/2335360
todellinen luku?
Kaikki potentiaalisesti vaarallinen pitäisi olla mahdollista kieltää, oli kyse sitten lestadiolaisuudesta tai islamista.