hyvin töihin, nyt monelle jo myönnetty "eläke" peruttava ja laitettava takaisin töitä hakemaan, loisiminen näillä saa riittää.
Moni alkoholisoitunut pystyy
Anonyymi
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki asumis- ym tuet pois, niin alkaa näille loisiville työt maistumaan, ja jossei ala, niin kuulkoon pois meitä muita rasittamasta.
- Anonyymi
Verot kattoon vaan. Joulupukille.
- Anonyymi
Se on juhannus nyt, vappu meni jo. Hauskaa vappua.
- Anonyymi
HOI röihinkö? PTHYI!
- Anonyymi
Ihan samaa mieltä, mun ex sijaispomo dokasi työaikanakin eikä mitään ongelmaa ollu.
Ei haitannu mun työntekoo mitenkään, tämä oli espoon terveydenhoitoalalla. Kivempi pomo se oli kuin varsinainen esimies jonka kanssa voinut puhua mistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036603
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875007Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1083258Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313128Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272308Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191676Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961301Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391262Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311166- 48944