Moni alkoholisoitunut pystyy

hyvin töihin, nyt monelle jo myönnetty "eläke" peruttava ja laitettava takaisin töitä hakemaan, loisiminen näillä saa riittää.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki asumis- ym tuet pois, niin alkaa näille loisiville työt maistumaan, ja jossei ala, niin kuulkoon pois meitä muita rasittamasta.

Äänestä

Verot kattoon vaan. Joulupukille.

Äänestä

Se on juhannus nyt, vappu meni jo. Hauskaa vappua.

Äänestä

HOI röihinkö? PTHYI!

Äänestä

Ihan samaa mieltä, mun ex sijaispomo dokasi työaikanakin eikä mitään ongelmaa ollu.
Ei haitannu mun työntekoo mitenkään, tämä oli espoon terveydenhoitoalalla. Kivempi pomo se oli kuin varsinainen esimies jonka kanssa voinut puhua mistään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

hyvin töihin, nyt monelle jo myönnetty "eläke" peruttava ja laitettava takaisin töitä hakemaan, loisiminen näillä saa riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu