Mitähän noille pikaruokaroskaajille pitäisi tehdä? Tontti tontilta tulee ruskeaa pikaruokapussia ja muita roskia pihamaille. Joissain maissa ei näy ainuttakaan pikaruokalan roskaa missään. Miten voi olla vieläkin niin vaikeaa saada ne roskat roskikseen. Pikaruokalat on laittaneet hirveän määrän roskakoreja tontilleen. Vaatii tietysti autosta nousemisen, joka voi olla tietysti keskivartalolihavalle kova paikka.
Hessut roskaavat.
12
130
Vastaukset
- Anonyymi
Se että jossain maissa ei näy pikaruoka roskaa,esim. Pohjois-Korea ,johtuu varmaan siitä että hmmmmmmmm?
- Anonyymi
On kyllä lihavaa ja saamatonta porukkaa.
- Anonyymi
Nämä ei nouse vaikka ois rode kahden metrin päässä. Eka ehtivä, vois iskeä roskat takas autoon ja mainita asiasta ;)
- Anonyymi
Naakkojen ja lokkien kanssa sopimus, että ruikkivat näiden autojen
päälle kiitoksena. ;) - Anonyymi
Itse olen ystävieni kanssa työntänyt roskat takaisin autoihin. Ei ole iso vaiva, kun kaikki ottaisivat tavaksi. Ei Varmasti uskalla viskata uudestaan ainakaan hetkeen.
- Anonyymi
Kuulostaa hyvältä, teen samoin, jos nää moista!
- Anonyymi
Kertoo ihmisen älykkyysosamäärästä tai oman "kehon vihasta", jos ei voi autosta nousta ja roskiaan laittaa roskakoriin saakka.
- Anonyymi
Vaikka jotenkin taian omaisesti jokainen roskakori olisi ääriään myöten täynnä, voihan roskat kuskata autolla seuraavaan roskakoriin???!
- Anonyymi
Käytös kertoo ihmisen päänsisäisestä mädän määrästä.
- Anonyymi
Pitäis saada paremmat roskakorit, koska autosta ei oikeen helposti voi ikkunan kautta laittaa roskia noihin nykyisiin. Joutuu nousemaan autosta ulos :(
Pakko sit vaan tiputtaa ikkunasta pihalle. - Anonyymi
oksettavia ihmisiä! :(
- Anonyymi
Kertoo ihmisen sivistyksen tasosta tollanen toiminta. kuvottavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899