https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/81bb8049-5112-4ade-8584-a6ba757ec797
Ruotsin ilmiö tullut Suomeenkin?
NUORISOJOUKKO POLIISIN KIMPPUUN HIETANIEMESSÄ
41
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko taas kyseessä mamujengien yhteenotto? Haavisto ja Ohisalo voisivat mennä itse lopettamaan heidän tappeluita!
- Anonyymi
Ihanan kansainvälistä! Kyllä rassepoliisit pistetään ruotuun oikein kaikkien valtion päättäjien ja päämedioiden kannustamana! Parasta olisi vaan suosiolla lopettaa koko poliisilaitos kokonaan.
- Anonyymi
Ja Mokkakuppa voisi maksaa kuuden poliisiauton korjauskulut.
- Anonyymi
https://www.bitchute.com/video/lTLQvDl4Zf3c/
Pääosin matuja näyttäisivät olevan ainakin tämän paikalta kuvatun videotallenteen perusteella, kuten arvata saattoikin? - Anonyymi
Jenkkien taparikollista kaikki nyt palvoo ja kaikki saa nyt riehua koska Black matters
- Anonyymi
Floyd-taparikollinen haudattiin KULTAISESSA arkussa kuin joku suurikin pyhimys!?
- Anonyymi
Kahdenlaisia matuja siellä vääntämässä kumman ryhmän ällähi on parempi. Ihan kuin Tukholmassa ,Pariisissa, Lontoossa........jne!
- Anonyymi
Tämähän oli täysin odotettavissa .
Tuovat omat sotansa tullessaan.Täällä kun niille ei voida laittaa senkään vertaa kuria niinkuin kotimaissaan. - Anonyymi
Maahanmuuttajia useammat ja lisäksi Li Anderssonin, Ohisalon ja Haaviston kavereita. Ja Blm liikkeen edustajiksi ilmoittautuneita. Jokainen mamu joka oli paikalla pitää palauttaa sinne mistä on kotoisin riippumatta siitä onko syntynyt täällä tai muualla. Ruotsin meno rantautuu Suomeen. Ja yhtä jenkeissä kuollutta rikollista ja narkkari käytetään tekosyynä. Nämä nuoret ovat yhteiskunnan loisijoita, ei viitsitä yrittää ja opiskella tai tehdä työtä. Ja tämä ilmiö olisi ilman koronaakin. Ja nykyhallituksen linja on tuoda näitä lisää. Suvaitsevat näyttää suomalaisia antifan jäseniä, vaikka suurin osa osallistuneista on värillisiä.
- Anonyymi
Kantasuomalaiset menee rannoille saunomaan ja nauttimaan keskikesän juhlasta. Nämä porukat jengiytyy ja alkavat tappelemaan. Ei ole pitkä matka siihen kun vaativat osia Suomesta sunneille ja shiioille.
- Anonyymi
Parhaat naurut saimme juhannusvieraiden rouvien kanssa siitä että fudis liiga pelaajatkin kumartelevat mustille anteeksipyydellen!!!!!Mikä valkoista miestä oikein vaivaa! Oksettavaa! Hävettävän teennäistä perseen nuolentaa!!!!!!!
- Anonyymi
Tuonkin mellakan innoittaja on selvä. Amerikan BLM-liike ja sen poliisinvastaisuus.
- Anonyymi
Nenäkoruanarkopellet kiljuvat poliisia apuun räkä roiskuen ja kitarisat punaisena kun itselleen jotain tapahtuu! Muuten ollaan olevinaan niin maailmankansalaista että! Kyllä naurattaa!
- Anonyymi
Eikö joistain Suomessa tapahtuneista asioista olisi voinut herättää liikkeen, jonka nimi olisi vaikkapa
WHITE LIVES MATTER? - Anonyymi
sipilän suomi on täällä
silkkaa politiikkaa - Anonyymi
Kohta nuorisoporukat saavat vahvistusta, kun isis- lapset alkavat kotiutua. Kovemmat otteet saapuvat. Ohutsuoli ja homppeli vastuuseen!
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Miksi Suomen media ei koskaan puhu totta! Kaikki tiedämme kuitenkin mitä tämäkin juttu on oikeasti. Kummallista vääristelyä ja peittelyä!
- Anonyymi
Olisko syynä eurostoliittolainen tiedotuspolitiikka a la CCCP.
- Anonyymi
Joku suvakki siellä tarkistaa tekstit ennen julkaisua. Eihän matuista saa mitään negatiivista julkaista.
- Anonyymi
oliko sipilä päästänyt pojat kotoaan kylille?
- Anonyymi
Hyvin on rikastus onnistunut maaperällämme. Kivet lentää.
- Anonyymi
Olisi erittäin hyvä, jos kaikki jäivät kiinni. Ja jos sattuu olemaan ei kantasuomalainen, niin voidaan perheineen palauttaa alkuperämaahan. EI tarvita täällä kuluttamassa yhteiskuntamme voimavaroja.
- Anonyymi
Johtuisiko vaikka siitä että poliisin on pakko tunkea nokkansa joka asiaan...kyllä minäkin päälle kävisin jos joku viaton rähinä olisi missä ei kättä pitempää/aseita/verta ole näkyvissä ja kaveria aleittais viemään poliisiautolle.
Omiensa puollustamista sanon minä. Poliisit jättäkää ihmiset rauhaan KAIKKEEN EI TARTTE PUUTTUA!! Noin siinä sitten käy kun väärän porukan juttuihin puuttuu :)- Anonyymi
Sanotaanko näin, että kun yhteiskunta joutuu maksamaan myös ne tappeluiden seuraukset, niin on edullisempaa sammuttaa palo heti alkuunsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanotaanko näin, että kun yhteiskunta joutuu maksamaan myös ne tappeluiden seuraukset, niin on edullisempaa sammuttaa palo heti alkuunsa.
No mietitäänpä, mitään paitsi ehkä se kori, ei todennäköisesti olisi mennyt rikki, jos poliisi olisi pysynyt poissa.
- Anonyymi
Voiherranjeatastaasmikätahvo!Toivottavasti olet myös silloin tuota mieltä kun maihari kurassa etsit nenäkoruasi ojanpenkalta pahoinpitelysi jälkeen. Siis tietysti sellaisen pahoinpitelyn jossa ei astaloita käytetty! :)))) hihiii! Uuuuurpooooo!
- Anonyymi
Oletko ihan täysijärkinen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voiherranjeatastaasmikätahvo!Toivottavasti olet myös silloin tuota mieltä kun maihari kurassa etsit nenäkoruasi ojanpenkalta pahoinpitelysi jälkeen. Siis tietysti sellaisen pahoinpitelyn jossa ei astaloita käytetty! :)))) hihiii! Uuuuurpooooo!
Pyh, juppihippipunkkari en ole ja koruja löytyy tasan nolla :D
Mutta fakta vaan on se että joskus oikeasti kannattaa vaa n pysyä pois tai asiat menee vieläkin huonommaksi. Tämä hyvä esimerkki.
Oikea hätä on vasta kun joku soittaa, joskus ei edes silloinkaan!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pyh, juppihippipunkkari en ole ja koruja löytyy tasan nolla :D
Mutta fakta vaan on se että joskus oikeasti kannattaa vaa n pysyä pois tai asiat menee vieläkin huonommaksi. Tämä hyvä esimerkki.
Oikea hätä on vasta kun joku soittaa, joskus ei edes silloinkaan!!Oletko syntymätyhmä , pikkurikollinen vai muuten vaan aivopesty hölmö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko syntymätyhmä , pikkurikollinen vai muuten vaan aivopesty hölmö?
En mikään noista mutta suosittelen lukemaan uutisen uudelleen! 😂 Ja tarkemmin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En mikään noista mutta suosittelen lukemaan uutisen uudelleen! 😂 Ja tarkemmin
Olet kaikkea tuota ja vielä enemmän:) oikea emäkehari! Yök mikä pelle!
- Anonyymi
joko banaanit kypsyi?
- Anonyymi
helle jatkuu ja koska ensimmäinen uhri?
- Anonyymi
sanna-marin-antaa-tukensa-black-life-matter
- Anonyymi
Niin tekee ja se on erittäin epäisänmaallista toimintaa Suomen pääministeriltä Sanna Marinilta (sd).
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Heidän juhliinsa ei saa puuttua koska pöpilä on kutsunut heidät tänne. Poliisi oma vika
- Anonyymi
Ruotsissa matut nykyään tekemään ns valehälytyksen kytille kertomalla puhelimessa että jossain on tekeillään rikos- Sitten kun poliisi saapuu paikalle ovat kivittäjät jo paikalla ja heittely alkaa
- Anonyymi
Suomikin joutuu kolminkertaistamaan poliisivoimat matualueilla tulevaisuudessa. Tai sitten armeija kantamaan matkalaukkuja ulospäin. Parempi vaihtoehto se.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145