https://www.verkkouutiset.fi/wille-rydman-kielen-sensurointi-on-loputon-suo/#e9d0d2f7
En aio ostaa koskaan tuotetta, jonka nimi muutetaan joidenkin sarjaloukkaantujien tai jonkin naurettavan BLM sjeidan seurauksena.
Lakupekkamaista tuotetta tai halvan lakritsia en ole syönyt nimimuutoksien jälkeen, puhumattakaan n e e _ e r i n suukoista.
Sarjaloukkaantujat vievät eskimo jäätelönkin
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
1952 suomen olympialaisisssa nyrkkeilyselostaja kutsui mustaa nyrkkeilijää n e e k e r . Kukaan ei harmistunut, Kyseinen dokumentti lienee jo poltettu ylen arkistoista.
- Anonyymi
60-70 luku oli ihmisen parasta aikaa. Vihervasemmistosta ei oltu kuultukaan.
- Anonyymi
Mitäs tilalle? Kolttapuikko? Saamituutti?
- Anonyymi
Onko eskimoilta itseltä kysytty, ovatko loukkaantuneita?
Onko tässä nyt ylipäänsä kukaan muu loukkaantunut kuin porukka, joka uhriutuu siitä, että yritys harkitsee yhden tuotteensa uudelleenbrändäystä? Miksi yrityksen pitäisi kysellä ympäriinsä ihmisten mahdollisista loukkaantumisista? Jos he kokevat, että nimenvaihdos on paikallaan, niin eiköhän se liene heidän asiansa.
- Anonyymi
Lapinleuku eskimojäätelö, mitä eroa?
- Anonyymi
Laittakaa uudeksi nimeksi minun puolesta vaikka kirahvi. Ne ei ainakaan loukkaannu.
- Anonyymi
Monessa maailman kolkassa kärsitään nälänhädästä, sodista jne. Täällä itketään jätskipakettien logoista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei205313- 501371
- 11807
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58778- 46752
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52747- 46744
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49736Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132725Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8724