Suomessa pitäisi kieltää nuoriso. Kukaan ei saisi olla 13v - 18v. ja mää niin kyylään verhon raosta ja heristän nyrkkiä. En mää oo koskan ollu nuori ja mitään tehny. Kun mää synnyin ni mää olin 46v.
Kieltäkää nuoriso heti.
Anonyymi
2852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
...ja nyt olet jo 66 v.
Kannattaa tehdä kansalaisaloite eduskuntaan. Uskoisin sen menevän läpi, koska onhan se selvää säästöä, jos esimerkiksi peruskoulu loppuu jo 12-vuotiaana. Jää sitten enemmän rahaa mummeleille, jotka ihan piruuttaan puhuvat dementiapehmeitä 150 vuotta ja uivat selkää omissa tuotoksissaan. Sitä on ilo katsella.
Kyllä minäkin olen ollut nuori, mutta kyllä aika erilaista oli silloin. En millään käsitä tätä nykyajan touhua.
Mun pappa oli 1960 luvulla keski-ikäinen ja ei sekään ymmärtänyt silloista nykynuorisoa.
kehitys kehittyy
Minusta vähän huonoon suuntaan.
Joo, kyllä ennen vanhaan hyvään sota-aikaan kaikki oli paljon paremmin.
Tuskin olet elänyt sota-aikaan.
Nuijasota aikana...
Sai kaataa maitolaitureita, Ja "Häjyillä puukon kanssa".
Ja sekö on nuorison syy ?? Minusta se on aikuisten syy.
Me kalevin kanssa kytätään ihmisiä verhon raosta, Ja kalevi kyttää rappukäytäväänkin postiluukun kautta. Joskus kalevi on eteisessä koko yön polvillaan ja kyttää jos joku sattuisi kulkemaan rapussa. Ja sitten me kiinnitämme näitä kieltolappusia joka paikkaan. Nykynuoriso eli kaikki alle 60 vuotiaat pitäis lähettää siperiaan. T: Aune 97v.
Sinä elät näemmä edelleen sota-aikaa.
Ja Bodom järvellä touhuta. . .1960 luvullakin nuoriso oli aivan kamalaa.
Suomen nuorisosta ei ole koskaan ollut mihinkään
Tsaarin ohranat sais kyörätä ne kaikki Sibirijaaaan!!!!
Meillä on vieläkin ne sota-aikaiset pimennysverhot jos tulis vaikka sota tai jotain
Sota-aikana kaikki oli paremmin. Jopa verhot. Tirkistelijöitä vaan otti pattiin ku ne ei nähny mitään.
Nuijasodan aikaan oli melkein hyvää nuorisoa. Mutta pilalla sekin oli, Ja ihan kamalaa !
Ihmisyönnin aikaan oli todella hyvää nuorisoa. Etenkin mureaksi kypsytetty nuoriso oli aivan erityisen hyvää.
Asiaa!!
Nykynuoriso oli pilalla jo 1200 ekr. Nykynuoriso on ollut pilaalla kaikkina maailman aikoina.
Isontalon antti ja rannanjärvi muut häjyt. Kyllä ennen oli parempi nuariso ! Rannanjärvi katteli antin kans väkivaltaFilmejä, otti niistä kato mallia ja sit mellasti, Räyhäs ja puukotteli.
Kun papan isopappa oli nuori, Niin nuoriso oli silloin jo pilalla.
Isopapan isopappa jo muisteli nuoriso meni pilalle jo tsaarinvallan aikana ryypiskelivät vain mokomat hunsvotit!
Kyllä nuoriso on kamalaa, Nuoriso on niin kamalaa. Nuoriso on ollut aina kamalaa niin kamalaa. Mopot on kamalia. niin kamalia. Ja autot on kamalia niin kamalia. T: aulis ja tyyne 98v.
Nuorisopapat pärräävät pappatuntureilla. Ei kestä katsoa ja kuunnella, ku mää oon vaan reissumies ja mulla on pelkkä reppu.
Mokomatkin lättähatut kuuntelee vain jotain elvisiä ja muutenkin elvistelee
Elvistä ei kuuntele pirukaan, mutta tämä on musaa:
https://www.youtube.com/watch?v=4CAnAb2Ep3k