...ovat vitsi. Vittu kunnon lato kuopiossa on. Ja ne fanit :D :D: :D. Eihä siellä ollut edes mitää kunnon faneja, jotain ylipainoisia muoreja kalpa paidassa taputti käsiä yhteen.
Kyl Red Army on aivan toistaluokkaa. Halli oikein repee ku päästään huutamaan.
Ja yleisöä oli eilesessä pelissä VAIVAISET 3700. Sportin playoffeissa on aina melkee ollut yli 5000 vaikkaki ilmottaa sen 4390 luvun.
Eli Kalpa ei ikinä liigaan tollasella säälittävällä fanijoukolla ja tollasella ladolla missä ne pelaa. Sportin talouski alkaa olee pikku hiljaa kunnossa, ei taida Kuopiossa enää talkootyö auttaa.
Kyl Red Army on aivan toistaluokkaa. Halli oikein repee ku päästään huutamaan.
Ja yleisöä oli eilesessä pelissä VAIVAISET 3700. Sportin playoffeissa on aina melkee ollut yli 5000 vaikkaki ilmottaa sen 4390 luvun.
Eli Kalpa ei ikinä liigaan tollasella säälittävällä fanijoukolla ja tollasella ladolla missä ne pelaa. Sportin talouski alkaa olee pikku hiljaa kunnossa, ei taida Kuopiossa enää talkootyö auttaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
sinäkin olet vitsi
Kuopiossa on sentään pelattu liigaa viime vuosina toisin kuin kusipäiden asuttamassa Vaasassa. Taas sieltä puolihuurilasta yks apina alkoi aukomaan naamaansa. Vaasalainen ei petä koskaan....se ei osaa EIKÄ OPI käyttäytymään. Suksi vittuun tyhmä ali-ihminen!
Jumalattoman säälittävää että täällä morkataan molempien kaupunkien faneja ties millä ilmauksilla. Ei se nyt perkele ole kuin jääkiekkoa ja parempi joukkue voittakoon toki toivon että se on Sport.
10 bussilastillista vaasalaisia vähä kouluttamaan noita ylimielisiä kuopiolaisia.
IMEKÄÄ LEKAA VITU JUNTIT
...se sportia pelaamaan paremmin, jos on juntteja turkistarhureita huutamassa. Teillä ei taida olla pienintäkään hajua rehdistä pelistä(lajista yleensäkään) tai käytöstavoista.
ei sun paskainen huutos auta, mutta onnittelut hopeamitalista kuitenkin.
ps. pelatkaa pesäpalloa, se sopii teille - ei vaadi kuntoa ja voi kännissäkin huitoa seurantalolla.
SPORT ON IHA SURKEE JOUKKO. takloovat vaa , kömpelöitä , isoja ukkoja hosuuvat mite sattuu , pesäpalloilijoita , korkeet mailat ym. sikaa pelaavat . sport ja sen fanit on surkeet iha paskat. kummatki on sikoja . fanit röyhkeitä huutaavat vaikka mitä , tappelijoita ym. KALPA ON TAITAVA , nopea joukkue , osaava . toisin kuin lumiukot sport. kankeita kun rautakanki.
Tervetuloa vaan! Mutta miksi tarvitset bussilasteittaan jengiä apuun? Etkö mammas pojke uskalla itse lunastaa sanojasi? Älä sotke muita ihmisiä lapselliseen uhoamiseesi amis!
Eipä se Kuopion "lato" ole sen huonompi kuin esim. JYP:in halli. Ja liigakartalla on kohta molemmat. Ei se oo hallista kiinni vaan siitä ketkä osaa pelata (Onko myös Vaasassakin jo ymmärretty jääkiekon luonne = parempi voittaa ja sillä selvä). Ei muuta kun KalPa liigaan jos pelit kerran hyvin sujuu ja talous kunnossa. Muut jääköön Mestiksen herruudesta pelaamaan.
Ette viittis aikuiset immeiset kinastella. Tullee vaan paha mieli.
...Sportin peleissä porukkaa jos kutakin peliä kohden jaetaan 3000 vapaalippua. Kuopiossa kaikki katsojat ovat kuitenkin maksavia katsojia. Ei ihme, että Sportin talous on viturallaan kun ei ole pääsylipputuloja. Saahan sen näyttämään hyvältä... Moni kakku päältä kaunis, sisältä täyttä paskaa.
Eipä näytä olevan Sportin kannattajista paljon apua. Sport häivisi kuin ämmät! MUAHAHAHAHAHAAAA!!!
Kuopiossa pelataa, eikä tyydytä katselemaan ja aukomaan päätänsä.
...yhtään morkata KalPan faneja! Eilen oli monttu tupaten TÄYNNÄ ja huutoa riitti KOKO pelin ajan!
Sportin kannattajia oli vaivautunut paikalle vain parisen kymmentä! Selän takana oli viitisen sportilaista mut iha hiljaa olivat! Välillä onnistuivat KalPaa mollaamaan puoliääneen, muttä kannustusta ei omille herunut! Piti KalPan fanien Sportille taputtaa ku ei vaasalaisista siihen ollut!
Ja 20 minuuttia jaksettiin omia poikiamme summerin jälkeenki kiittää ja vieläpä seisaaltaan! Ei se tunnelma hallista ole kiinni vaan faneista.. x)
Ja siitä liigaan noususta olisin sportilaisena aivan hiljaa, mutta onneks kuulun Kuopion asukkeihin ni on lupa hehkuttaa x)!!! Go KalPa!
Kyllä parempi voitti ja jos Sportin kannattajat ei sitä älyä nii anti olla älyämättä.. Taistelkaa vaan ens vuonna Mestiksen mestaruudesta ku KalPa ei enää anna teille vastusta.. Mut varmaa Jukurit voittaa ens vuonna Mestiksen mestaruuden.. Ennemmin kannatan Jukureita ku Sporttia.. Kuuluuhan Mikkeliki sentää Savoon ja olen savolainen itse.. Mut KalPan kannattaja oon ja olin itse finaaleissa mukana kannattamassa KalPaa ja huutamassa..