Jos köyhyyttä ni menkää töihin

Monellekki pällistelijälle ku jukoliste rahat ei riitä ni menkää prkl töihin ja lopetetaan se kaljan kittaaminen. Koitappa olla ilman kaljaa.
150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä huvita. Mene sie van, mee ootellaanet tienaat jotta me käyhät saahaa taa toimeentulo tukkee!!! Kalja on hyvää, maista siekii!

No niin kipasehan nyt hommiin, me käyhät mennään ulkosalle viettää kivaa kesäiltaa, ja huomeen nukutaan pitkään. Hyvää työpäivää.

Ain laulain työtäs tee... tralalalalalalalalaaalllllaaaaaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Monellekki pällistelijälle ku jukoliste rahat ei riitä ni menkää prkl töihin ja lopetetaan se kaljan kittaaminen. Koitappa olla ilman kaljaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu