lähtee Jes! Saadaan taas paremmin lääkäri ja hammaslääkäriaikoja.Varastelu ja häiriköinti kaupoissa loppuu.Puretaan pilattu Pitkälouhela kiireesti ja säästetään.
Vastaanottokeskus
7
308
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mu mielestä noista mamuista oo mäntässä hirveesti haittaa ollu? Enemmä täällä paskaa tekee paikkakuntalaiset. Mut iha hyvä et lähtee täältä.
- Anonyymi
Eiköhän noille läpsyttelijöille rempata luksuskämpät, ei niistä eroon päästä.
- Anonyymi
Ei niistä ongelmista saa puhua kun se on rasismia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän noille läpsyttelijöille rempata luksuskämpät, ei niistä eroon päästä.
Tarkoitinkin että päästään tässä kylässä eroon...yhteiskunnallisesti ne tulevat tulevaisuudessa hallitsemaan meitä vääräuskoisia tyhmiä elättäjiä.
- Anonyymi
Mätä nuoriso täällä todella sotkee ja häiriköi kylillä ja kerrostaloissa...mamuista sitten muita ongelmia ja se on väärin toisesta maasta tulla pakoon ongelmia ja väkivaltaa aiheuttaen niitä sitten itse toisessa maassa.
- Anonyymi
joo ja sitten lähtee ammattikoulut ym, ajattelepa sitä.
- Anonyymi
up
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie652654Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722243Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut612110Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364021786Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534