Erävoitto Demokratialle!

Anonyymi

Luojan kiitos että Suomessa on edelleen voimassa länsimainen demokratia ja sananvapaus!

Eräät taantumukselliset tahot tänään taas koittivat horjuttaa Suomen oikeusvaltioperiaatteita mutta onneksi tämänkaltainen diktatuuriin perustuva arvopohja ei saanut riittävää kannatusta VAAN voimme edelleen jatkaa vapaana kansakuntana jossa asioista voidaan keskustella ilman että tarvitsee pelätä joutuvansa tuomiolle vääristä mielipiteistä!

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on PS edustajat saaneet sakkoja kiihotuksesta kansanryhmää vastaan.

      Omasta mielestäni kaikki nuo sakot ovat väärin annettuja.

      Ennen leikittiin kuka pelkää mustaa miestä ja laulettiin Musta Saara ja kukaan ei loukkaantunut.

      • Anonyymi

        Mutta mites käy, jos ja kun musta mies joutuu mustaan Maijaan? Jokos silloin valtakunnan mielensä pahoittaja kiihottuu ja nostaa metelin?


    • Anonyymi

      Ikävintä tässä asiassa on että meillä on päättäjinä ihmisiä joilla ei ole mitään omakohtaisia muistikuvia naapurivaltiomme todellisesta diktatuurisesta tilasta jossa kaikenlainen toisinajattelu oli kielletty ja olemassa oli vain yksi totuus, jos et ollut samaa mieltä niin olit käytännössä lainsuojaton!

      Nämä meidän kotimaamme päättäjät jotka haluavat Suomeen samanlaisen diktatuurin edustavat vielä kaiken lisäksi puolueita joiden juuret ovat juurikin tuolla yllä mainitulla seudulla sekä entisessä natsisaksassa (vihreät) joten totalitarismin vaaraa ei pidä vähätellä - Onneksi tällä kertaa vielä selvittiin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      666
      8122
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2359
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      2337
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1897
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1451
    6. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1283
    7. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1261
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      997
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      869
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      822
    Aihe