astuuko heti

astuuko kirkosta eroaminen heti voimaan että ei tarvitse maksaa ensi palkassa kirkollisveroa. olis pitänyt erota jo 38 vuotta sitten mut ei se vielä ole myöhäistä eimuuta kuin eroamaan. ja yhtä kova meteli noista kirkonkelloista tulee ku jätskiautosta mut miksei kukaan valita liian kovasta metelistä.
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kirkosta eroaminen teknisesti astuu heti voimaan, mutta veroa menee silti koko tämä vuosi.

Norjassa on kirkonkelloista valitettu, tuloksena että muslimit saavat huutaa yhtä lujaa minareetista, ja humanistit omaa sanomaansa samalla äänenvoimakkuudella :=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä juttu kirjoitti:

astuuko kirkosta eroaminen heti voimaan että ei tarvitse maksaa ensi palkassa kirkollisveroa. olis pitänyt erota jo 38 vuotta sitten mut ei se vielä ole myöhäistä eimuuta kuin eroamaan. ja yhtä kova meteli noista kirkonkelloista tulee ku jätskiautosta mut miksei kukaan valita liian kovasta metelistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu