FENNIA Vakuutus

Fennia naytti tapansa.
Ei yllattanyt,ole mme kokeneet saman,Emme jaksaneet tapella luovutimme.mutta kyl firma vaihtui lennosta.
Niin kauan menee hyvin kun Ei tule vahinkoa,muistakaa se.
17880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tosi pohjalaismeininkiä hakea Fenniaa konkurssiin jo tuomittujen eläkkeiden maksamatta jättämisestä

Äänestä
  • Aivan uskomatonta Suomessa eläkkeet oli kiistattomasti tuomittu maksettavaksi ja ei maksettu silti??????

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan uskomatonta Suomessa eläkkeet oli kiistattomasti tuomittu maksettavaksi ja ei maksettu silti??????

    Kuortanelaismies jäi ilman yli 4 000 euron eläkkeitä –
    otti järeät keinot käyttöön ja haki Fenniaa konkurssiin

    "Fennia ei ollut maksanut kuortanelaiselle miehelle tämän tapaturmaeläkkeitä. Fennian viestintäpäällikön mukaan näin ei olisi pitänyt tapahtua."

    https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006553982.html

    Äänestä

Samanlaisia kaikki muutkin. Toivottavasti tama tapa yleistyy.

Äänestä
  • Ei jesta sentään. Ihan välttämättä ehkä ei mutta kyllä tällåinen repii omaa mielialaa ilman minkäänlaista ääntä. Elämäö kohti mennään joka ikinen ihan ilman tilan tunnetta tuovia lasiseiniä

    Äänestä

Tietääkö kukaan kuka tämä supersankari on? Tietäisi ottaa karvalakin pois päästä kun tulee vastaan. Olisi myös syytä nimittää vuosikymmenen kuurtanelaiseksi.

Äänestä
  • Okei nyt mäkyllä taidan istua ja juoda lasin vetyä

    Äänestä

Hyvä kuortanelaismies kun taistelit Fenniaa vastaan!

Äänestä
  • On kans huonoja kokemuksia ko. firmasta.

    Äänestä

Minulla on vain hyviä kokemuksia Fenniasta.

Äänestä

Vakuutusyhtiöt korvaavat sen mitä vakuutussopimuksessa on sovittu.
Näin yksinkertaista se on.

Äänestä
  • Pilalle on mennyt lähitapiolaki,ennen oli hyvä ja luotettava.
    Ny kun n mennyt pörssiin kiemurtelee kaikesta,vaihtoon meni.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Pilalle on mennyt lähitapiolaki,ennen oli hyvä ja luotettava.
    Ny kun n mennyt pörssiin kiemurtelee kaikesta,vaihtoon meni.

    Välttäkää kaikkia noita Op-alkuisia ym. lähitapioloita

    Äänestä

Kyllä on huonoa mainosta fennoalle.

Äänestä
  • Olen tullut siihen tulokseen kun olen ollut vuosikyymmenien aikana useitten vak.yhtiöiden kanssa tekemisissä,niin olen huomannut että op pohjola on parhaasta päästä.
    Ja siellä minulla on tietty henkilö jonka kanssa asioitten sekin helpottaa asiaa.
    Lähitapiolalle on mahdoton soittaa jotta saisi saman päivän aikana vastauksen.
    Ja se om ollut ennenvanhaan hyvä mutta ei ole enää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Fennia naytti tapansa.
Ei yllattanyt,ole mme kokeneet saman,Emme jaksaneet tapella luovutimme.mutta kyl firma vaihtui lennosta.
Niin kauan menee hyvin kun Ei tule vahinkoa,muistakaa se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu