Pride-kulkueet tänä vuonna verkossa

Suoria lähetyksiä Youtubessa ja Facebookissa.
Paljon mielenkiintoista ohjelmaa jokaiselle! 🤗

https://youtu.be/4HhzcnTFfjE
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Suviseurat ja herättäjäjuhlat radiossa . Paljon mielenkiintoista ohjelmaa jokaiselle. Eikä tartte marssia jalaat ruvella. Eikä tartte arvuutella jotta onko tua lintu vai kala. Viäläkähän rinnekin siälä klemppaa vaikkei oo enää ministeri.

Äänestä

Hyvää musaa puppeleilla ainaskin on.

Äänestä
Aloittaja

Notin provosta ei nyt oikein käy ilmi tarkoitus. Kunhan lähettää jonkin linkin ja yrittää saada jonkun lausumaan jotain. Aika väsynyt yritys.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/706651d0-ea3e-4866-bd52-9a355f696efa
Siinä notille kulttuurinrikastuttajien touhuja. Kaksi naistuomaria äänesti lievemmän tuomion puolesta yksi mies ankaramman. No uhrina ollut nainen kuitenkin sai varmaan vastauksen islamissa uskottomien naisten kohtelusta. Tämä ihan vaan notin islamisympatioiden takia, vaikka ei lapuaa koskekaan.

Äänestä
  • Notin ajatushautomo : Väsynyttä tuubaa. Ajatus ei liikahda. Huopatossutehtaan meininki. Viisainta olisi laittaa lappu luukulle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Notin ajatushautomo : Väsynyttä tuubaa. Ajatus ei liikahda. Huopatossutehtaan meininki. Viisainta olisi laittaa lappu luukulle.

    Sehän sanoi viime vuonna jotta kun kaikki on suurinpiirteen hyvin niin ei kannata hämmentää enempätä.

    Äänestä

Toivottavasti lapset jätetty pois.

Äänestä

Tuollainen seksuaalisuuden tyrkyttäminen
on rumaa.Ei taida homot tulla koskaan
toimeen ilman median tukea?

Äänestä

Mennään tänään timin kanssa panemaan metsikköön ja saa tulla mukaan. Tehdään juna ja irstailijan paikalliseen tyyliin

Äänestä

pride -kulttuuri on eräänlainen uususkonto

Äänestä
  • Vanha Sodoman ja Gomoran ikivanha uskonto.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Suoria lähetyksiä Youtubessa ja Facebookissa.
Paljon mielenkiintoista ohjelmaa jokaiselle! 🤗

https://youtu.be/4HhzcnTFfjE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu