Suurituloisten verotusta kiristetään vähemmän.
Valtionverotuksen paineet johtuvat sosiaalivakuutusmaksujen noususta. Veronmaksajain keskusliiton ekonomisti Janne Kalluinen arvioi, että kiristys olisi 0,5 prosenttiyksikön luokkaa. Eniten veroprosentti nousisi pienituloisella, suurituloisilla hieman vähemmän.
Jo vain, ei piiloporvaripersut itseltään vaadi.
Perussuomalaiset kiristää pienituloisten verotusta
26
<50
Vastaukset
- Anonyymi
HaIIa-aho elää.
- Anonyymi
Perssu pettää aina, sanoi jo taatto vainaa.
- Anonyymi
Miten oppositiopuolue kiristää verotusta?
- Anonyymi
Älä kysy mölisijältä liian vaikeita kysymyksiä. Se ei ymmärrä itse mistään mitään vaan kopioi muiden kommentteja älyvapaa virne naamalla.
- Anonyymi
Eduskunta tekee päätökset.
- Anonyymi
Hakkarainen miljonäärimiehensä kanssa nauttii asiasta aidolla ranskalaisella konjakilla samalla kun katsoo miehensä kanssa miten persut mellakoivat ympäri eurooppaa.
- Anonyymi
Mitäs menivät rasistit äänestämään persuja =D
- Anonyymi
"Missä persut, siellä ongelma." – Timo Soini vuonna 2015
- Anonyymi
Korjataan muistisairaan mölisijän virhe: "Missä EU, siellä ongelma" - Timo Soini vuonna 2015
- Anonyymi
Ei vastausta? Eli miten oppositiopuolue kiristää veroja?
- Anonyymi
Vasemmistoradikaalien jännäkuplassa sattuu ja tapahtuu. Siellä parveilee monia mörköjä:
- natseja
- fasisteja
- rasisteja
- venäjämielisiä
- äärioikeistolaisia
Siellä vasemmistoradikaalit fantasioivat olevansa viittaan pukeutuvia supersankareita, jotka taistelee pahaa vastaan ja lopuksi lentää kohti auringonlaskua eeppisen tunnarin saattelemana. No, saahan sitä ihminen haaveilla. Kunhan ei liikaa leiju, ettei todellisuudentaju kärsi.
- Anonyymi
Kuinka Perussuomalaiset saavat kiristettyä verotusta?
- Anonyymi
Hallituksessa olevat hoitavat verojen noston.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallituksessa olevat hoitavat verojen noston.
Ja eduskunta päättää.
- Anonyymi
Kuntaverotusta joudutaan nostamaan tuntuvasti koska persu-hallitus toi maahan niin pirusti kunniakansalaisia. Oliko niitä peräti 35.000 verovaroista elätettävää?
Ohisalo on ehtinyt tuoda vasta kplme (3) kpl.- Anonyymi
Ne tuli Ruotsista ja Kokoomuksen Orpo toi ne mutta miksi ei Ohisalo ole poistanut ensimmäistäkään näistä perusteettomista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne tuli Ruotsista ja Kokoomuksen Orpo toi ne mutta miksi ei Ohisalo ole poistanut ensimmäistäkään näistä perusteettomista?
Ohisalo on ainoa joka on häätänyt persujen kutsuvieraita Suomesta. Kohta on jokaikinen vastaanottokeskus kiinni.
- Anonyymi
Persut rikkaiden asialla. Muka työväenpuolue, hah
- Anonyymi
En olisi uskonut että vasemmisto on näinkin tyhmää väittäessään että oppositio kiristää verotusta hah hah. Hallituspuolueiella on eduskunnassa enemmistö joten lait laatii ja vahvistaa hallituspuolueet. Persut voivat vain vikistä kuten kokoomus ja kristilliset.
- Anonyymi
Hallitus on lähinnä jakanut ilmaista helikopterirahaa EKoomus-yrittäjille. Petteri-boyllä on siksi kestojöpötys päällä.
- Anonyymi
Niin kyllä se on tämä marinatäti joka vie köyhältä viimeisenkin leivänkannikan jota on järsinyt hampaantyngillään.Tädin pitää saada uusi mekko ja kiharat rinsessa Catherinen tyyliin.
- Anonyymi
Vasemmisto luottaa valheeseen kuten aina.
Työläisen paratiisi ennen
Monikulttuuri nyt
Samaa helvettiä työläiselle.
- Anonyymi
Meillä on valmiudet, meillä on tarkat suunnitelmat, meillä on lait Suomen kansan kyykyttämiseen.
- Sannibal "Marinadi" Lekter, SDP - Anonyymi
Vasemmistoradikalismi on kuin olkatoppaukset 80-luvulla. Yhtä naurettava ja turha.
- Anonyymi
Kuinka idiootteja tähän maahan mahtuu. Persut ei tee oppositiosta yhtään mitään.
- Anonyymi
Persut vastustavat pakolaisten(?) ottoa, koska heidän takiaan sosiaalimenot kasvavat ja verotus kiristyy. Kuka muu vastustaa? Kuka hullu täällä yhä vastustaa persuja, pitää sitten vaan hyvänään maan, jolta rahat ovat loppuneet ja mellakat alkavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6698140Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672379Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2342354- 1471909
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi301487Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1201297Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511262Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.811031Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65869Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7829