InterFem on hallituksen tasa-arvo-näkemyksen pohja!?

Anonyymi

Nyt se on siis lopulta tullut ilmi, mikä on tämän femmakkohallituksen aatteellinen pohja. Se nimittäin on intersektionaalinen feminismi, kuten ministeri Ohisalo(vihr.) toi julki!

Tulihan se valistuneiden jo kauan tietämä tieto esiin. Intersektionaalisuushan on MARXILAINEN käsite. Sitä kaunopuheisesti puolustellaan, mutta sen lopputloksena on kansanryhmiä HYVIN voimakkaasti jakava tilanne.

Intersektionaalisuus laittaa monet eri ihmisryhmät toisiaan vastaan. Naiset miehiä. Homot heteroja. Vähemmistöt enemmistöjä. Muunrotuiset valkoisia. Köyhät vauraita. Työttömät työllisiä. jne. jne.

Mutta koska kyse on FEMINISTISESTÄ intersektionaalisuudesta, on halveksunnan kohde nimenomaan ja vain valkoinen/suomalainen heteromies!

Kohta Suomesakin on Yhdysvaltain tavoin mellakoita, joita tuo katala kulttuurimarxistinen arvomädätys tarkoituksella tahtoo luoda.

6

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Sä voisit kans lukea viimeisimmät aloitukset ennen uuden postaamista. Aiheesta on tänään tehty samalla linkillä aloitus.


    • Anonyymi

      Jos Ohisalo olisi ilmoittanut hallituksen tasa- arvo- ohjelman kantavana näkökulmana olevan intersektionaalinen social justice warrior- liike, se olisi ollut osuva kuvaus.

    • Anonyymi

      Eihän tuossa juurikaan uutta ole, jättäisin (pienellä varauksella) kenkää saaneen - tai ottaneen - valtiovarainministerin porukasta pois.

      Kahtiajako on useassa EU:n jäsenvaltiossa ollut nousussa jo vuosia punafeminismin aikaansaannoksena. Se tuossa on ihmeellistä, ettei feministit itse kykene näkemään omaa rooliaan tilanteessa.

    • Anonyymi

      Palaako akitpro tv:hen jokailta laulamaan .

    • Anonyymi

      Harkitsen interFemin:n uskomista kun:

      - he tekevät jotain konkreettista miesoletettujen tasa-arvo-ongelmien eteen. Sanotaan : poikien koulumenestys.
      - kun he myöntävät edes yhden virheen feminismissä
      - kun he lopettavat sukupuolittuneiden halventavien nimitysten käytön, kuten manspreditys, mansplainaaminen ja toksinen maskulismi
      - kun naisasialiikeunioni todetaan sovinistiseksi järjestöksi jäsenyyssääntöstä vuoksi, joka ei salli jäseneksi miesoletettuja

      Kun nämä kohdat täyttyvät, voin harkita että hyväksyn interFemin. En jää tosin odottamaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2294
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2040
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1983
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1680
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      66
      1622
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      196
      1529
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1251
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1134
    9. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      80
      1130
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1083
    Aihe