Vuoden 2021 kunnalisvaaleista

Anonyymi

Joko puolueet ovat koonneet ehdokkaat. Lehdissä on kirjoitettu et listat on isoilla puolueilla jo täynnä muualla. Miten on Hangon demarit, rkp, persut, kokkarit, vasemmistolaiset ja vihreät. Ja Rollen lista?

8

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksi lista riittää, niin tulee eniten suosiota nauttivat valituiksi. Eikö se ole demokratiaa?

      Jos halutaan useampia listoja; Martat, Eläkeläiset 1, eläkeläiset 2, eläkeläiset 3 ja eläkeläiset 4, niin kaikkien olisi hyvä liittyä samaan yhteiseen vaaliliittoon, niin silloinkin eniten ääniä saaneet tulevat valituiksi. Se on demokratiaa.

      Joka tapauksessa valittu henkilö saa henkilökohtaisen valtakirjan kaikilta hankolaisilta edustaa kaikkia hankolaisia taustaviiteryhmästään huolimatta.

      Lopettakaa puolueisiin viittaaminen. Se on yhtä naurettavaa kuin laitettaisiin nimen perään vasenkätinen, oikeakätinen, kristitty, jakaus keskellä tai muu tahansa ominaispiirre. Ryhmäpäätökset ovat laittomia ja niihin pakottaminen on sananvapauden rajoittamista.

      Esimerkki sananvapauden rajoittamisesta: vasemmistopuolueet ja vihreät vastustivat A-oluen ja lonkeron tuontia kauppoihin. Kyseisten ryhmien kansanedustajat oli "pakotettu" vastustamaan. Vahvat oluet tulivat kauppoihin äänin 98-94 eikä maailma kaatunut. Sitä on puoluepopulismi. Hävetkää!

      Politikointi ja asioiden hoitaminen ovat kaksi eri asiaa.

    • Anonyymi

      Huono ratkaisu. Kuka tukisi Rolle,a ellei hänellä olisi oma ryhmä, nyt mennään "ryhmäpäätölsellä" Rolle Koli Persu,t Markku .

    • Anonyymi

      Tehdään yhdessä persuvapaa Hanko! Se on paras sijoitus tulevaisuuteen.

      • Anonyymi

        ....ja Rollevapaa!


    • Anonyymi

      Sitoutumattomat on paras ryhmä, kun se käyttää järkeä eikä leiki Helsingistä ohjattuja hiekkalaatikkoleikkejä.

      Toivottavasti sitoutumattomat saavat ehdokaslistan, jossa on vähintään 20 ehdokasta, niin jopa demarit ja ruottalaiset yllättyvät, kun heidän paikkansa kutistuvat puoleen.

      Asialinja on paras linja.

      • Anonyymi

        Sekö muka on paras linja kun kampittaa ihan kaikkea? Valitukset tulevat kaupungille kalliiksi! Sitoutumattomat kaikesta valittajat ovat Hangon syöpä! Vievät aikaa, rahaa ja energiaa, eikä heille kelpaa demokratia, vain he ovat oikeassa!


    • Anonyymi

      Valitusautomaatteja en ainakaan äänestä.

      • Anonyymi

        enkä minä valitusten aiheuttajia (sdp/rkp)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      132
      1644
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      39
      1562
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      60
      1306
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1285
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      204
      1071
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1044
    7. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      263
      1044
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      945
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      17
      897
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      868
    Aihe