Oletko ikinä kuullut että Hutisalo

Anonyymi

Olisi ehdottanut jotain mikä olisi suomalaisten hyväsi? Työllisyys, köyhyys yms?

15

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jutta (sd) lupasi aikoinaan 100 000 uutta työpaikkaa, tosin niitä tais tulla saman verra lisää?

    • Anonyymi

      Siis Ohisalolla ei riitä järki muuhun kuin idioottimaiseen ideologiseen paskanjauhantaan turhista asioista.
      Eikä muuten riitä koko hallituksellakaan.

    • Anonyymi

      Eikä ne osaa koskaan edes perustella tekojaan, eikä ne tajua koskaan tekojensa seurauksia-.

    • Anonyymi

      Eipä ole moisesta kuulunut, tyhmä Suomalaisvastainen sisäministeri tuhlaa verovarat tyhmyyksiin.

    • Anonyymi

      Ei ainakaan voida odottaa että valtakunnan sisäministeri julistaa hallituksen linjauksen suunnaksi intersektionaalisen feminismin.
      Omassa elämässään ja henkilökohtaisissa suhteissaan hän voi olla mitä haluaa mutta valtioneuvoston jäsenenä sellaisen vaatiminen koko hallituksen periaatteeksi ei voi olla mitenkään perusteltua.

    • Anonyymi

      Ei koskaan mutta ei sellaista voi odottaakaan anarkiaa kannattavalta puolueelta.
      Hyvänä ohjenuorana olkoon että kaikki vihreiden kannattamat ja ajamat asiat jos laitettaisiin ranskalaisin viivoin näytille ovat tavalla tai toisella suomalaista yhteiskuntaa vastaan olevia asioita.
      Vähemmistö puolueena on silti pelottavaa että tällainen suomalaisuutta vastaan oleva järjestö saa jalan ovenväliin muunmuassa sisäministeriössä jonka pitäisi olla suomalaiselle se yksi perus turvallisuutta ajava organisaatio.
      Aina -70 luvulta saakka politiikkaa aktiivisesti seuranneena tämä nykyinen hallitus olkoonkin että punavihreitä on ollut aikaisemminkin on suomelle ja suomalaisuudelle kaikista tuhoisin kokonaisuus.
      Onneksi isovanhempani eivät ole enää tätä näkemässä ja itsekin jo pyyhkinyt silmäkulmia useastikin kun seurannut millaiseen tuhoon maatamme viedään.

    • Anonyymi

      Toimimalla pelkästään ideologian perusteella voi käydä huonosti.

    • Anonyymi

      No lupashan se ainakin tämän!

      ”Sisäministeri Ohisalo lupaa, että suomalaisille tiedotetaan mahdollisista Isis-kotiutuksista: "Suomi tulee toimimaan avoimemmin kuin moni muu valtio" : Iltalehti 18.12.2019

      Ja toi lupaushan (tavallaan) piti jopa paikkansa, koska: Tiedotettiinhan kansalle et omat pikku vierastaistelijalussukkamme ovat saapuneet turvallisesti Suomeen! :)

    • Anonyymi

      Ennen seuraavia vaaleja tärkeä tieto äänestyksen kannalta on mitkä puolueet ovat valmiita lähtemään vihreiden kanssa hallitukseen.

    • Anonyymi

      Siinäpä Suomen historian surkein ministeri, jopa Rinne ja Haavisto ovat/olivat pikkuisen parempia, ei tosin paljoa.

    • Anonyymi

      Ohisalo on varsinainen Suomen Syöjä.

    • Anonyymi

      Edustaa mainiosti omaa aatettaan. On ruvennut uhkailemaan, mikäli hänen tahtoon ei taivuta. Vihervassari ei ymmärrä mitä demokratia oikeesti tarkoittaa. Vain hänen fanaattisuutta pitää muiden kannattaa, muita vaihtoehtoja ei ole.

      • Anonyymi

        Kunnon BLM meininki marihuanalla.


    • Anonyymi

      Myrkynvihreät pureksii vain rehuja, ja Piereskelee Ihmisten Silmille, Onneksi On PerusSuomalaiset Kansan Asialla

    • Anonyymi

      Ohisaloska on kiistatta Suomen ylivoimaisesti surkein ja epäisänmaallisin sisäministeri!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      666
      8084
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2336
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2286
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1868
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1393
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1252
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1244
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      938
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      862
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      802
    Aihe