Mikä jää päällimmäisenä mieleen Jorman ajasta kaupunginjohtajana ja mikä olisi paras paikka patsaalle jonka Jorma tulee aikanaan saamaan Seinäjoen kaupungilta.?
Jorma Rasinmäen aika kaupunginjohtajana
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
pohjaton kaivo sopisi taideteoksen nimeksi
- Anonyymi
Soinin kukonkylähän syntymäpitäjähän vaivaispoikapatsaan vois hälle pystyttää, koska on saanut Seinäjoen vaivaiseksi ja velkaiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Soinin kukonkylähän syntymäpitäjähän vaivaispoikapatsaan vois hälle pystyttää, koska on saanut Seinäjoen vaivaiseksi ja velkaiseksi.
Patsaan vois johki Peräseinäjoelle pystyttää. Holtiton rahankäyttö ja lukuisat Kiinan matkat jäi Jorman aikakaudesta päällimmäisenä mieleen.
- Anonyymi
Muistakaa sitä menolipulla Kiinaan ei patsasta
- Anonyymi
Rovekseen, sinne vanhan kaatopaikan päälle, tai sitte ideaparkin pihaan, tai mitä siihen joskus tulee, sellainen kumminki helposti siirrettäävä patsas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rovekseen, sinne vanhan kaatopaikan päälle, tai sitte ideaparkin pihaan, tai mitä siihen joskus tulee, sellainen kumminki helposti siirrettäävä patsas.
Seinäjoen parhaalle paikalle. Mannerheimin viereen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seinäjoen parhaalle paikalle. Mannerheimin viereen.
Kyllä mun mielestä mannerheimin patsaan pitääs poistaa ja panna siihen tilalla avaruuren pääkaupunkin patsas eli jorma ja tutuille ilmeesesti jomppa.
- Anonyymi
Oon samaa mieltä meno lippu kiinaan ja ei paluu lippua,äijjä sai kaupunkin konkurssin partaalle!Tietty ukon vois sinne avaruuteenkin lähettää kun sitä niin hehkuttanut,sieltä voi katella kun seinöki kaatuu velkoihinsa.
- Anonyymi
Velkainen perintö jäi ja suuruuden hulluuden lasku
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Velkainen perintö jäi ja suuruuden hulluuden lasku
oli hieno ja täysin todenmukainen keskusteluohjelma seinäjoen kasvusta....on lähdetty mopolla moottoritielle
- Anonyymi
Ei tule patsasta. Ei Jorma itsekään kaipaa. On ihmisenä hieno ja vaatimaton.
- Anonyymi
Jos patsasta aiotaan hommata niin lasku johtajalle ja patsas omaan pihaansa.
- Anonyymi
Kyllä tämä peltihalli oli se huippu, rovekseen, sinne vanhan kaatopaikan päälle kyltti, semmone aika pieni 🤔
- Anonyymi
rasinmäki oli aikansa lista hitti seinäjoella..onneksi tajusi lopettaa suosion ruvettua hiipumaan.nyt on uudella staralla kova keikkaputki edessä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934