Lakkautin MV-lehden tilaukseni

Anonyymi

Alkoi kyllästyttää se jatkuva persu- ja venäjä -mielinen propaganda ja valeuutiset.

26

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jättäydyit sitten vihervasemmistolaisten kommunistien "totuus uutisten" varaan.

      Omapahan on tyhmyytesi.

      • Anonyymi

        MV -lehti sukkaa


      • Anonyymi

        Näin sanoo valemedioita lukeva salaliitto-vajakki!


    • Anonyymi

      Jo vain ja minä luonto lehden tilauksen. Alkoi kyllästyttämään se ainainen ilmastopropakanda ja metsästäjien ja metsäyhtiöiden syyttely oman ideologiansa tueksi. Olemme siis ohittaneet toisemme äänestäessämme jaloin.

    • Anonyymi

      Ota Raamattu käteesi ja lue. Sieltä näet totuuden mukaisesti kaiken jo etukäteen, mitä täällä maailmassa tulee tapahtumaan. Se kirja ei ole omahyväistä ja poliittisesti vääristeltyä propakandaa, niinkuin on nykymedian meininki.
      Raamattu neuvoo myös, miten pääset pelastukseen mukaan, kun tämä ihmiskunta menee jatkuvasti, kuin tyhmä mullilauma kohti hornan syövereitä.

    • Anonyymi

      Kuka maksaa mistään nettimediasta???

    • Anonyymi

      Vaihdoit sitten alkuperäiseen kommunismiin, eli Yleen. Vihervasuritotuus jyrää ajatuksiasi.

      • Anonyymi

        Ylehän oli koko porvarihallituskauden porvarihallituksen ohjauksessa ja jäi jopa Sipilä-Gatessa kiinni tästä. Atte "Bilderberg" Jääskeläinen ja Kokoomus-Kivinen kovia mediapooliporvareita, kuten tämä uusikin johtaja.
        Uusliberalistiglobalistien kulttuurimarxismiagenda haisee Ylessä siinä missä mainosvaltamediassakin (IS, IL, HS, TS, MT jne.)!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylehän oli koko porvarihallituskauden porvarihallituksen ohjauksessa ja jäi jopa Sipilä-Gatessa kiinni tästä. Atte "Bilderberg" Jääskeläinen ja Kokoomus-Kivinen kovia mediapooliporvareita, kuten tämä uusikin johtaja.
        Uusliberalistiglobalistien kulttuurimarxismiagenda haisee Ylessä siinä missä mainosvaltamediassakin (IS, IL, HS, TS, MT jne.)!

        Oikeistomedia IS täynnä Timo Setä Kokoomuksen mainontaa ja suositumman kilpailevan tuotteen (SDP) mustamaalausta. Verkkouutiset kokoomusmainosmediana olisi Haapalan luontaisempi osoite, sen kaikki sentään tunnistavat kykypuolueen mainosmediaksi.


    • Anonyymi

      Älä valehtele Verkkouutisista sä maksat.

      • Anonyymi

        No niinpä maksan.


    • Anonyymi

      Suomen uutiset lehti kannattaa myös irtisanoa jos on niihin erehtynyt.

    • Anonyymi

      Vain vasuri voi olla noin tyhmä että on maksanut jostain mikä on ilmaiseksikin luettavissa!

      • Anonyymi

        Kyllähän tollopersut tuonne vähäisiä rahojaan syytäneet on.


    • Anonyymi

      Kerkesitkö kauankin "tilata" lehteä? hahahahaha.

    • Anonyymi

      Taitaa MV-lehden suurimmat rahoittajat olla Halal-aho ja Putin

      • Anonyymi

        Varmasti kun mv lehti aina hakkui halla-aho niin varmasti on suurin rahoittaja hahahah nää teidän jututu on helvetin huvittavia hahahah. Kohta kerrotte että trump on cnn suurin rahoitaja putinin kanssa hahahaha.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varmasti kun mv lehti aina hakkui halla-aho niin varmasti on suurin rahoittaja hahahah nää teidän jututu on helvetin huvittavia hahahah. Kohta kerrotte että trump on cnn suurin rahoitaja putinin kanssa hahahaha.

        Halla-aho paheksuu Venäjän federaation suurvaltapyrkimyksiä, ja pienempien naapurimaiden, kuten Ukrainan jatkuvaa ahdistelua. Kirkkoslaavista väitöskirjansa
        tehnyt, ja yli vuoden opintojensa yhteydessä Kiovassa oleskellut Halla-aho on Ukrainan laillisen hallinnon puolella. Näin hän on sanonut monet kerrat julkisuudessakin. Joten ottakaa asioista selvää, ennen kuin kirjoittelette, mitä sattuu.


    • Anonyymi

      Te jotka olette erehtyneet tilaamaan MV-lehteä, lopettakaa oitis.
      Siellä
      - joko keskitytään paisuttelemaan USA:n valtiollisia ongelmia
      - tai ylistämään Kremlin porukan "hyvää asioiden hoitoa".

      Irtisanoutukaa propagandajulkaisun tukemisesta. Perussuomalaisten
      mielipiteitä ja edesottamuksia voitte seurata heidän itse toimittamistaan julkaisuista: lehdistä, blogeista, vlogeista ja verkkostudioista.

      • Anonyymi

        Kannattaa irtisanoutua myös perussuomalaisista ja heidän propagandajulkaisuistaan.


    • Anonyymi

      Janus Putkonen on nähty Suomessa jo ennen juhannusta sinisellä Octavialla tai vastaavalla ajaa hurruttelemassa. Jos siis, kesätauosta huolimatta, päättää tehdä videon kanavalleen "Verkkomedia Janus Putkonen" suojautunee mahdollisilla kypärällä ja luotiliiveillä vanhan kotikaupungin raekuuroilta tai Helsingin kesäsateelta. Ei siis ole lähelläkään Donbassia tällä hetkellä. Vanhempiensa osoitteesta saattaa löytyä sotakirjeenvaihtajan raportaasia tekemästä, lomaloikoilujen välissä.

      Raportteja Saur Mogilalta tai muualtakaan Itä-Ukrainan ulkomaailmasta ei enää tule, koska Putkonen on Suomessa. Tekee lähetyksensä "venäläisittäin" sisustetusta huoneesta, ja sanoo lättyjä välipalaksi kuskaavalle vaimolleen välillä muodon vuoksi "spasiba".

    • Anonyymi

      Verkkomedia Janus Putkonen ns. studiolähetyksissä
      Putkonen on tänä keväänä (2020)

      - ylistänyt itäukrainalaisten, kaivostyöläistaustaisten miesten ylivertaisuutta maansa puolustajina. (Suomen sotilaat ja reserviläiset ovat kuulemmapelkkiä "pullamössö"-poikia, jotka venäläiset nitistävät heti kättelyssä.)

      - kehunut läheisillä yhteyksillään, Venäjän turvallisuuspalvelun (FSB ent. KGB) moskovalaisiin korkea-arvoisiin virkamiehiin.

    • Anonyymi

      Kun kirjoittelee tähän "MV- ja Janus Putkonen" -aiheiseen ketjuun,
      alkaa sivusto mainostaa vähäpukeisia tyttäriä, huulet töröllään, ryntäät
      pullistellen ja pyllyt pystyssä "deittiseuraksi". Mistä se kertoo?

      MV:n lukijat kannattavat eläimellistä, nopeaa ja harkitsematonta viettien tyydyttämistä kenen tahansa pinnallisen tuttavuuden kanssa? Ihmissuhteet
      ovat pelkkää kaljahuuruista"panemista"? Rakkauden huuman haihduttua ei siirrytä tietoisen sitoutumisen asteelle, ja elämään yhdessä pitkäaikaisinakumppaneina, vaan erotaan, sirotellen lapset eri koteihin, joskus jopa ympäri maailmaa. Sama ralli jatkunee, sepalus auki, kieli poskella ympäriinsä haahattaen, kunnes villikarjuna, sorkat ojossa porhaltavan irstailijan fyysinen terveys pettää.

    • Anonyymi

      Irtisanoin myös tilaukseni. Tilalle tilasin Kansan Uutiset, jossa on pientä suomalaista ja luontoa puolustavia artikkeleja.

      • Anonyymi

        Kannattaa seurata myös Suomen uutisia, ja verkkomedia perussuomalaisia.
        Amen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      676
      8189
    2. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      2418
    3. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2405
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1942
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1548
    6. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1320
    7. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1266
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1090
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      871
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      850
    Aihe