Uskovat ovat suvaitsemattomia paitsi ateismia, myös muitauskontoja ja uskovia kohtaan.
Uskovat harjoittavat vihapuheita ja syyllistyvät kiihotukseen ateisteja vastaan tuon tuostakin. Kukaan ei tee siitä numeroa, joka nousisi iltapäivälehtien otsikoihin!
Uskovien tavoite on murentaa yhteiskunnan perustus vähän kerrassaan ja korvata se teokraattisella diktatuurilla. He sotivat ateisteja ja toisia uskontoja ja uskovia vastaan, näin on ollut jo maailman sivu. Uskovat ovat yrittäneen hävittää toisella tavalla ajattelevia sotien, inkvisitioiden sun muiden vainojen avulla. Tästä seuraa taistelua lähi-idässä, pogromeja, holokausti, kansanmurhia, kuten Ruandassa, Srebrenicassa ja rohingyojen keskuudessa. Jokainen voitettu taistelu lähentää uskovia tavoitteeseen:
Totalitaristinen, oman uskonnon mukainen yhteiskunta ja maailma.
Rauha on yhteisesti sovittu olotila, jossa eri mieltä olevat osapuolet eivät hyökkää toisiaan vastaan. Uskovat ovat kykenemättömiä ja haluttomia tähän. Jos et ole vakuuttunut, ajattele vaikka sitä suunnatonta terrorin nimessä kuolleiden määrää. Oli kyse sitten kristillisestä IRAsta, LRAsta, Tripuran vapautusrintamasta tai sitten al-qaidasta tai isiksestä.
Ei ole rauha ensimmäisenä aatemaailmassa.
Uskovat ovat kykenemättömiä rauhaan
17
68
Vastaukset
- Anonyymi
Rakkaususkonnon tapa rakastaa on lyödä. Muuhun kristinuskon jumalakaan ei kykene. Sitä täytyy oikein peräti pelätä, koska se on niin pirun paha ja ilkeä.
- Anonyymi
Miten tästäkin voisi syyttää ateisteja, keksikää joku?
- Anonyymi
Jos minä sanon ettei ole kuoleman jäkeistä elämää tai jumalaa olemassa, se vie pois heidän valheeseen perustuvan elämän tapansa.
- Anonyymi
Uskontoja on erilaisia. Vaarallisimpia ovat laajenemaan ja maailman herruuteen pyrkivät uskonnot, joita kristinusko ja islam ovat. Molempien tavoitteena on saada valtaansa kaikki kansat ja alistaa heidät uskonnolleen (johtajilleen Jeesus/Isa ja Mahdi).
Kristityt ja muslimit eivät ole kaihtaneet käyttää "miekkaa" uusien alueiden ja kansojen valloittamiseksi ja valtansa säilyttämiseksi sekä lisäämiseksi valtakuntansa sisällä. Näiden kahden valtauskonnon historia on raaka ja verinen: sellaisia uskontoja humaani ateisti vastustaa totuuden miekalla eli totuuden sanalla!"sellaisia uskontoja humaani ateisti vastustaa totuuden miekalla eli totuuden sanalla!"
Nykyhumanismi taitaa vaan olla pahasti vinoutunut kohti viher-vassariutta ja kettutyttömäistä neitseellistä anarkismia, feminismin ilosanomaa unohtamatta.
- Anonyymi
On vaan hyvä jos haukutaan.
- Anonyymi
Tämä ketju on selvä plagiaatti ketjusta, jossa ateisteista puhuttiin samanlaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä ketju on selvä plagiaatti ketjusta, jossa ateisteista puhuttiin samanlaisia.
No Raamattukin oli vain kopioitu RA:n seikkailusta!
- Anonyymi
Ensimmäinen askel kansanmurhan suorittamiseen on epäinhimillistää toinen, levittää valheita toisesta ja syyttää toista siitä, mitä itse on. Onneksi olkoon, olet ottanut ensimmäisen askeleen. Seuraava on sitten yllyttää muut sokeaan vihan toteuttamaan sitä mitä haluat.
Olisi kiva, jos ihmiset noudattaisivat tätä Jeesuksen opetusta:
"Mutta minä sanon teille: rakastakaa vihollisianne ja rukoilkaa niiden puolesta, jotka teitä vainoavat, että olisitte Isänne lapsia, joka on taivaissa; sillä hän antaa aurinkonsa koittaa niin pahoille kuin hyvillekin, ja antaa sataa niin väärille kuin vanhurskaillekin."
Mat. 5:44-45
Mutta, eihän ateistit taida edes tuntea rakkautta?
"Joka ei rakasta, se ei tunne Jumalaa, sillä Jumala on rakkaus."
1 Joh. 4:8
Ateistit vihaavat Jumalaa ja haluavat ihmisten luopuvan Jumalasta. Nyt on todettu sekä uskovat että ateistit kykenemättömiksi, väkiluku tulee pienenemään. lapsia ei synny enää ilman keinohedelmöitystä.
- Anonyymi
No kun ei paneta, kun on tuo Dementia Senilis
- Anonyymi
Tämä palsta on ihana taistelutanner!
Täällä saa ampua täyslaidallisia eri tavalla uskovia vastaan sanan- ja uskonnonvapauden rajoissa!
On aivan mahtavaa, että niin kauan kuin on teistejä ja ateisteja, vallitsee myös loputon sotatila näiden kahden ääripään välillä!- Anonyymi
Eivät ne mitään ääripäitä ole. Kaikista heikoimmat sortuvat sotimiseen, kun voisi asiallisessakin keskustelussa pysyä.
- Anonyymi
Jeesus toi tullessaan maailmaan pelastuksen kaikille. Ketään ei kuitenkaan pakoteta seuraamaan Vapahtajaa, annetaan vain mahdollisuus siihen. Ja autuas on se ihminen, joka ei loukkaannu Jeesukseen. Hänelle ei lueta enää hänen syntejään, vaan syntikuorma otetaan pois ja kun hän vaeltaa Herran omana hän saa armosta kerran iankaikkisen elämän.
Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainoan Poikansa, ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä- Anonyymi
Missä on jumalan tytär.
- Anonyymi
Buddhalaiset ovat rauhanomaisia, paitsi puolustautuessaan islamilaista tai esim. kiinalaista invaasiota vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911117
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa115926- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282685- 76658
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74621Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54566Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48549- 72483