Uskovat ovat suvaitsemattomia paitsi ateismia, myös muitauskontoja ja uskovia kohtaan.
Uskovat harjoittavat vihapuheita ja syyllistyvät kiihotukseen ateisteja vastaan tuon tuostakin. Kukaan ei tee siitä numeroa, joka nousisi iltapäivälehtien otsikoihin!
Uskovien tavoite on murentaa yhteiskunnan perustus vähän kerrassaan ja korvata se teokraattisella diktatuurilla. He sotivat ateisteja ja toisia uskontoja ja uskovia vastaan, näin on ollut jo maailman sivu. Uskovat ovat yrittäneen hävittää toisella tavalla ajattelevia sotien, inkvisitioiden sun muiden vainojen avulla. Tästä seuraa taistelua lähi-idässä, pogromeja, holokausti, kansanmurhia, kuten Ruandassa, Srebrenicassa ja rohingyojen keskuudessa. Jokainen voitettu taistelu lähentää uskovia tavoitteeseen:
Totalitaristinen, oman uskonnon mukainen yhteiskunta ja maailma.
Rauha on yhteisesti sovittu olotila, jossa eri mieltä olevat osapuolet eivät hyökkää toisiaan vastaan. Uskovat ovat kykenemättömiä ja haluttomia tähän. Jos et ole vakuuttunut, ajattele vaikka sitä suunnatonta terrorin nimessä kuolleiden määrää. Oli kyse sitten kristillisestä IRAsta, LRAsta, Tripuran vapautusrintamasta tai sitten al-qaidasta tai isiksestä.
Ei ole rauha ensimmäisenä aatemaailmassa.
Uskovat ovat kykenemättömiä rauhaan
17
51
Vastaukset
- Anonyymi
Rakkaususkonnon tapa rakastaa on lyödä. Muuhun kristinuskon jumalakaan ei kykene. Sitä täytyy oikein peräti pelätä, koska se on niin pirun paha ja ilkeä.
- Anonyymi
Miten tästäkin voisi syyttää ateisteja, keksikää joku?
- Anonyymi
Jos minä sanon ettei ole kuoleman jäkeistä elämää tai jumalaa olemassa, se vie pois heidän valheeseen perustuvan elämän tapansa.
- Anonyymi
Uskontoja on erilaisia. Vaarallisimpia ovat laajenemaan ja maailman herruuteen pyrkivät uskonnot, joita kristinusko ja islam ovat. Molempien tavoitteena on saada valtaansa kaikki kansat ja alistaa heidät uskonnolleen (johtajilleen Jeesus/Isa ja Mahdi).
Kristityt ja muslimit eivät ole kaihtaneet käyttää "miekkaa" uusien alueiden ja kansojen valloittamiseksi ja valtansa säilyttämiseksi sekä lisäämiseksi valtakuntansa sisällä. Näiden kahden valtauskonnon historia on raaka ja verinen: sellaisia uskontoja humaani ateisti vastustaa totuuden miekalla eli totuuden sanalla!"sellaisia uskontoja humaani ateisti vastustaa totuuden miekalla eli totuuden sanalla!"
Nykyhumanismi taitaa vaan olla pahasti vinoutunut kohti viher-vassariutta ja kettutyttömäistä neitseellistä anarkismia, feminismin ilosanomaa unohtamatta.
- Anonyymi
On vaan hyvä jos haukutaan.
- Anonyymi
Tämä ketju on selvä plagiaatti ketjusta, jossa ateisteista puhuttiin samanlaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä ketju on selvä plagiaatti ketjusta, jossa ateisteista puhuttiin samanlaisia.
No Raamattukin oli vain kopioitu RA:n seikkailusta!
- Anonyymi
Ensimmäinen askel kansanmurhan suorittamiseen on epäinhimillistää toinen, levittää valheita toisesta ja syyttää toista siitä, mitä itse on. Onneksi olkoon, olet ottanut ensimmäisen askeleen. Seuraava on sitten yllyttää muut sokeaan vihan toteuttamaan sitä mitä haluat.
Olisi kiva, jos ihmiset noudattaisivat tätä Jeesuksen opetusta:
"Mutta minä sanon teille: rakastakaa vihollisianne ja rukoilkaa niiden puolesta, jotka teitä vainoavat, että olisitte Isänne lapsia, joka on taivaissa; sillä hän antaa aurinkonsa koittaa niin pahoille kuin hyvillekin, ja antaa sataa niin väärille kuin vanhurskaillekin."
Mat. 5:44-45
Mutta, eihän ateistit taida edes tuntea rakkautta?
"Joka ei rakasta, se ei tunne Jumalaa, sillä Jumala on rakkaus."
1 Joh. 4:8
Ateistit vihaavat Jumalaa ja haluavat ihmisten luopuvan Jumalasta. Nyt on todettu sekä uskovat että ateistit kykenemättömiksi, väkiluku tulee pienenemään. lapsia ei synny enää ilman keinohedelmöitystä.
- Anonyymi
No kun ei paneta, kun on tuo Dementia Senilis
- Anonyymi
Tämä palsta on ihana taistelutanner!
Täällä saa ampua täyslaidallisia eri tavalla uskovia vastaan sanan- ja uskonnonvapauden rajoissa!
On aivan mahtavaa, että niin kauan kuin on teistejä ja ateisteja, vallitsee myös loputon sotatila näiden kahden ääripään välillä!- Anonyymi
Eivät ne mitään ääripäitä ole. Kaikista heikoimmat sortuvat sotimiseen, kun voisi asiallisessakin keskustelussa pysyä.
- Anonyymi
Jeesus toi tullessaan maailmaan pelastuksen kaikille. Ketään ei kuitenkaan pakoteta seuraamaan Vapahtajaa, annetaan vain mahdollisuus siihen. Ja autuas on se ihminen, joka ei loukkaannu Jeesukseen. Hänelle ei lueta enää hänen syntejään, vaan syntikuorma otetaan pois ja kun hän vaeltaa Herran omana hän saa armosta kerran iankaikkisen elämän.
Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainoan Poikansa, ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä- Anonyymi
Missä on jumalan tytär.
- Anonyymi
Buddhalaiset ovat rauhanomaisia, paitsi puolustautuessaan islamilaista tai esim. kiinalaista invaasiota vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.734966Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.113369Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j212669Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571727- 471566
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441336- 941332
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2201129Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.711005IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51889