Missionskyrkan i Finland (MKF, suom. "Lähetyskirkko Suomessa"), aiemmalta nimeltään Fria Missionsförbundet (FMF, suom. "Vapaa lähetysliitto Suomessa") on yhdistys, joka toimii Suomen ruotsinkielisten vapaakirkollisten seurakuntien kattojärjestönä. Se rekisteröitiin uskonnolliseksi yhdyskunnaksi vuonna 2004, vaikka toiminta siirtyi yhdistysmuotoisesta kirkkokunnan alla vasta 1.1.2007.
Asiasta uutisoi Keski uusimaa
https://www.keski-uusimaa.fi/kotimaa-ulkomaat/2330915
Onko kyseessä sabotaasi?
Lapsia myrkytetty kodin putkieniehellä
6
150
Vastaukset 6
- Anonyymi
Korjaan putkimiehen myrkkyä, kukaan täysijärkinen ei tarjoilisi moista pikkulapsille.
- Anonyymi
Ja aikamoista huolimattomuutta ja välinpitämättömyyttä.
Ei ehditty tarkistaa asioita kun piti hokea:" Herra, Herra."
Ei ole ihme että Jeesus tulemuksessaan sanoo näille Herra, Herra hokijoille:" menkää pois minun luotani te laittomuuden tekijät". Anonyymi kirjoitti:
Ja aikamoista huolimattomuutta ja välinpitämättömyyttä.
Ei ehditty tarkistaa asioita kun piti hokea:" Herra, Herra."
Ei ole ihme että Jeesus tulemuksessaan sanoo näille Herra, Herra hokijoille:" menkää pois minun luotani te laittomuuden tekijät".Vakavaa huolimattomuutta toki ja ihmeellistä, että moista myrkkyä säilytetään lähelläkään elintarvikkeita.
Tipale kirjoitti:
Vakavaa huolimattomuutta toki ja ihmeellistä, että moista myrkkyä säilytetään lähelläkään elintarvikkeita.
Ja paikassa jossa on vähän väliä lapsia.
- Anonyymi
RepeRuutikallo kirjoitti:
Ja paikassa jossa on vähän väliä lapsia.
Repe se jaksaa yllättää, käytkö kaikki paikat läpi? Oletko lesta ja adventisti palstoillakin, vain vain vapaissa suunnissa ja ev.lutissa?
Mutta tuohon aloitukseen, en käsitä, kuka laittaa puhdistus ainetta, joka on myrkkyä MEHUPULLOON??
Tosin luulis sen haisevan jo pahalle..? Myrkyt kuuluu siivouskomeroon.
Toivottavasti jku. ei ollut niin pimeä, että teki tuon tahallaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3621587- 1141236
- 1271154
- 130942
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22893- 111832
- 40508
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i110502- 18490
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤168452