Sieppi kuitenkin myöntää videolla sängyssä maatessaan, että aamuisin hän kokee paineita olla jo aikaisin tekemässä asioita, sillä niin monet muut näyttävät tekevän somen perusteella.
– En ole mikään aamuihminen, ja sitten näen ihmisiä, jotka ovat käyneet jo aamulenkillä ja uimassa. Heillä on hyvä fiilis, ja itse vasta heräilen ja mietin, että pitäisikö munkin, vaikka siellä ensinäkin sataa vettä.
– Että onko se OK välillä ottaa keksikuppi ja pari keksiä, kunnes huomaa sen olevan tyhjä? Mun mielestä se on välillä sallittua, mutta samaan aikaan kokee painetta siitä, että pitäisi olla jossain muualla, missikaunotar pohtii.
https://www.is.fi/viihde/art-2000006557409.html
Siepon pohdintoja. Osa 1
Anonyymi
3
128
Vastaukset 3
- Anonyymi
Sara oppii vielä että iltaihmisen ei kannatta matkia aamuihmistä. Mitä tulee napostelun määrään niin siinä on mittanauha hyvä apuväline. Ja tärkein mittailun kohde on lantio. Suomessa on jo ihan liikaa paksuperseisiä naisia.
- Anonyymi
No on ne ongelmat sometähdilläkin sitten.
Ensin tulee sormi kipeäksi somettamisesta ja sitten pitäisi käydä uimassa
ja lenkilläkin vaikka siellä ensinäkin sataa vettä.
Parempi vaan pieraista ja kääntää kylkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 139926
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?101828Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha110800- 60735
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55601Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26593- 154499
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett44497- 42489
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.46451